دانلود مقاله
مقاله اهداف بعثت پیامبران و پیامبراکرم (ص) با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان اداره کل مالیاتهای غرب تهران با word دارای 63 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان اداره کل مالیاتهای غرب تهران با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان اداره کل مالیاتهای غرب تهران با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان اداره کل مالیاتهای غرب تهران با word :

1-1- مقدمه
از آنجا که بیشتر عمر ما در محیط کار سپری می شود و بسیاری از روابط و مناسبات ما در طول ساعات کار شکل می گیرد، می توان از کار به عنوان بخش بسیار مهمی از زندگی یاد کرد. با توجه به اهمیت ابعاد مختلف کار در زندگی انسانها ، می توان گفت که رضایت شغلی و تمایل به انجام کار نیز تأثیر بسزایی در نحوه خشنودی انسانها از وضعیت زندگیشان دارد. از سوی دیگر، سلامت روانی انسانها نیز دز گرو همین رضایت شغلی است،چنانکه می توان گفت انسانهایی که دستخوش نارضایتی شغلی هستند، دچار استرسهای شدیدی در زندگی خانوادگی و اجتماعی می شوند. بررسیهای انجام گرفته، نشان می دهد که تقریباً در تمامی مشاغل استرس وجود دارد، اما میزان و تأثیر آن به لحاظ  نوع و ماهیت استرس و خصوصیات شخصی افراد، در مشاغل گوناگون، متفاوت است ( پارکز ، 1992، ص 57 )
از جمله مشخصات یک سازمان سالم، این است که سلامت جسمی و روانی کارکنان، به اندازه تولید و بهره وری مورد توجه قرار گیرد. در جامعه سالم،‌ مسئولیت سازمانهای تولیدی، منحصر به تولید هر چه بیشتر کالا و خدمات سود آور نیست و مدیران سازمانهای چنین جوامعی می دانند که تولید بیشتر، نتیجه و محصول مدیریت اثر بخش است. مدیریت اثر بخش نیز بدون توجه  و اعتقاد به سلامت روانی کارکنان حاصل نمی شود. در مورد اهمیت توجه به بیماریهای روانی در محیط کار، کافی است بگوییم که هیچ پدیده ای به اندازه سلامت روانی برای کارگر اهمیت ندارد ( ساعتچی، 1375، ص 91).
شیوع و گستردگی استرس در محیط کار، محققان را بر آن داشته است که به تحلیل گسترده این موضوع در سازمان و تأثیر آن بر عملکرد کارکنان بپردازند. عده ای  از صاحبنظران رفتار سازمانی تا آنجا پیش رفته اند که استرس را « بیماری شایع قرن» نامیده اند و معتقدند دامنه این بیماری، به علت پیچیدگی روز افزون سازمانها، ابرازها و روشها، درصورت عدم برنامه ریزی صحیح افزایش خواهد یافت. این تحقیق شامل پنج فصل کلیات، پیشینه و ادبیات تحقیق، یافته و تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری و پیشنهادات است.
2-1- بیان مسئاله :
در زندگی همه افرادی که در یکی از مشاغل مختلف جامعه فعالیت می کنند، استرس وجود دارد و به اشکال مختلف به آنها فشار وارد می کند. تحولات شغلی تغییرات سازمانی، انتقالات، ترفیعات ، تغییر حقوق، دستمزدها، تنبیهات شغلی و همچنین دگرگونیهای اجتماعی، از جمله مسائلی هستند که به نحوی بر فرد تأثیر می گذارند و او را دچار آشفتگی، نگرانی یا تشویق می کنند. این نگرانیها و تشویقها در مشاغل مختلف، متفاوت است. با وجود آنکه آمارهای دقیق در مورد میزان تنش ( استرس) به هنگام کار در مشاغل مختلف در دسترس نیست، ولی براساس تخمین و مطالعات انجام گرفته می توان بر آوردهایی را در این مورد ارائه داد. مثلاً‌ آکادمی پزشکان خانوادگی امریکا تخمین می زند که حدود   کسانی که در محل کارشان مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفته اند، دارای نشانه هایی از تنش هستند. نتایج بررسیهای انجام شده در کشور ما نیز، بیانگر این است که استرس، نقش عمده ای را در محیطهای اداری و کارمندی، وقتی آشکار می شود که بدانیم گسترده عظیمی از نیروهای فعال جامعه را این قشر تشکیل می دهد. به نظر می رسد که عوامل استرس زا در مشاغل اداری، با توجه به ماهیت و شکل کار، متفاوت است، به خصوص در آن دسته از مشاغل و محیطهای اداری که دارای روابط و مناسبات ارباب رجوعی است و کارمندان بیشتر در ارتباط و تعامل با مسائل و مشکلات مردم قرار دارند، این تفاوت بیشتر به چشم می آید. تحقیق حاضر در مورد سازمان و تشکیلاتی (‌ اداره کل مالیاتهای غرب تهران)‌ انجام گرفته است که بخش عمده ای از آن به لحاظ ماهیت و ویژگیهای شغلی: دارای روابط و مناسبات ارباب رجوعی بسیار و نیز وجود عوامل استرس زا، تا چه اندازه موجب استرس کارمند گردیده و این فشارها و استرسها تا چه اندازه رضایت شغلی وی را تحت تأثیر قرار می دهد تا با توجه به مطالبی که پیش از این مندرج گردید، بدلیل اهمیت سلامت روانی و جسمی و رضایت شغلی کارکنان، و به منظور ارتقای عملکرد و بهره وری سازمان، با بررسی این نکته، سعی در به حداقل رساندن عوامل استرس زا و به تبع آن خود استرس و تنش در سازمان کنیم.
 
3-1 – هدف تحقیق:
بطور کلی، هدف اصلی این تحقیق، بررسی تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان اداره کل مالیاتهای غرب تهران است تا بتوان عوامل مؤثر بر استرس و رضایت شغلی کارکنان را شناسایی کرد.
4-1- ضرورت و اهمیت تحقیق:
با در نظر گرفتن اهمین رضایت شغلی و سلامت جسمی و روانی، و نیز وجود منابع متعدد استرس، بویژه در مشاغل صنعتی، بررسی اثر استرس برسلامت روان و رضایت شغلی کارکنان، اهمیت بسزایی دارد، چرا که استرس زیاد و شدید، اصولاً  سلامت افراد را به مخاطره انداخته و از خشنودی و رضایت آنان می کاهد ( کورمن ، 1999،ص171).
نیجه تحقیقات متعدد، مؤید اثر استرس بر سلامت جسمی و روانی افراد است. اختلالات قلبی- عروقی و بطور کلی بیماریهای روان- تنی نتیجه عامل استرس است. کوپر و ساترلند ( 1987) دریافتند که سلامت روانی کارکنان صنایع نفت امریکا در مقایسه با جمعیت عمومی ، نا مناسب تر بوده و سطح اضطراب این افراد، به گونه معنا داری بالاتر بوده است. نتایج پژوهشها در این زمینه، بیانگر تأثیر منفی و غیر انکار استرس بر سلامت جسمی و روانی افراد و نیز بر رضایت شغلی آنهاست. لوی ( 1990) به نقل از سازمان بهداشت جهانی ( W.H.O  ) اعلام کرده است که   جمعیت کارمندی از شغل خود راضی نیستند و 90 درصد آنها می گویند که شغلشان در جهت اهداف زندگیشان نیست ( جلالی ، 1380، ص 52 ).
گستردگی عظیم قشر کارمند در جامعه ما و نتایج آماری تحقیقات مختلف، که نشانگر نارضایتی کارمندان از شغل خویش است، جملگی بیانگر اهمیت و ضرورت تحقیقات بیشتر برای تشخیص اولویتهای بهداشت روانی در محیط کار و عوامل مرتبط با آن است.
5-1- سؤالات تحقیق:
سوال اصلی تحقیق: « آیا استرس شغلی بر رضایت شغلی کارکنان تأثیر دارد؟»
سوالات فرعی تحقیق:
1- آیا ماهیت کارکنان بر رضایت شغلی آنها موثر است؟
2- آیا نحوه ارتباط کارمندان با همکاران خود بر رضایت شغلی آنها موثر است؟
3- آیا نحوه ارتباط کارمندان با رؤسای خود بر رضایت شغلی آنها مؤثر است؟
6-1- فرضیات تحقیق:
فرضیه اصلی: « استرس شغلی بر رضایت شغلی کارمندان مؤثر است.»
فرضیات فرعی:
1- ماهیت کار کارمندان ، بر رضایت شغلی آنها مؤثر است.
2- نحوه ارتباط کارمندان با همکاران خود بر رضایت آنها مؤثر است.
3- نحوه ارتباط کارمندان با رؤسای  خود بر رضایت شغلی آنها مؤثر است.
7-1- متغیرهای تحقیق:
متغیر مستقل: استرس شغلی
متغیر وابسته: رضایت شغلی
متغیر های تعدیل کننده: سن- جنسیت- وضعیت تأهل- سابقه کار- میزان تحصیلات – نوع شغل.
8-1- واژگان تخصصی تحقیق:
استرس: استرس، به معنای فشار، واژه ای است که از فیزیک به رعایت گرفته شده است. به عبارت بسیار کلی و ساده، استرس حالتی است در روان و تن که ناشی از وارد شدن فشارهای روحی یا جسمی به فرد است، بنابراین شاید فشار عصبی، معادل دقیقی برای استرس نباشند ( الوانی ، 1379، ص 287 ).
استرس شغلی: در واقع به استرس تجربه شده توسط یک فرد خاص، در یک موقعیت شغلی خاص، اطلاق می شود( علیا، 1379، ص 40 )
رضایت شغلی: مجموعه ای از احساسات سازگار و ناسازگار که کارکنان با آن احساسات، به کار خود می نگرند، می باشد ( دیویسو نیوسترون ، 1985،ص42).
کادر تشخیص مالیات: از نظر نوع و ماهیت کار، بیشتر با ارباب رجوع سر و کار داشته و دارای تعامل و ارتباط زیاد با مؤدیان مالیاتی است( علیا، 1379،ص4).
کادر پشتیبانی : شامل کارمندان قسمتهای امور عمومی، حسابداری و اداری است و ماهیت و نوع شغل آنان به گونه ای است که با مؤدیان مالیاتی، ارتباط کمتری دارند و بیشتر فعالیتهای پشتیبانی را انجام می دهند و به عنوان نیروی ستادی در سازمان تلقی می شوند( علیا، 1379،ص4)
9-1- قلمرو تحقیق:
– قلمرو موضوعی: بررسی تأثیر استرس شغلی بر رضایت شغلی کارکنان.
– قلمرو مکانی:  اداره کل مالیاتهای غرب تهران.
– قلمرو زمانی: این تحقیق در مقطع زمانی سال 83 انجام می گردد.
10-1- محدودیتهای تحقیق:
محدودیتهای زیر در پژوهش حاضر، قابل توجه است: 1- با توجه به اینکه در موضوع مورد پژوهش، متغیرهای بسیاری مطرح است، به دلیل امکان پذیر نبودن بررسی همه آنها به طور همزمان ، تعداد محدودی از متغیرها مورد بررسی قرار می گیرد. طبقاً این مسأله ، نتایج حاصل از پژوهش را تحت تأثیر قرار میدهد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 بررسی شیشه و صنعت شیشه گری با word دارای 79 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی شیشه و صنعت شیشه گری با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

تاریخچه
منابع بسیاری شروع شیشه گری را از حدود سال 2000 ق.م. تخمین زده اند اما تاریخ شناسان در این مورد اختلاف نظر دارند.
بدون شک رومی ها و مصری ها بهترین و پیشرفته ترین شیشه گران عصر خود بوده اند. نمونه های بسیاری از این آثار در موزه های دنیا نگهداری می شود بعنوان مثال در موزه کورنینگ نیویورک قطعات با ارزشی از آثار شیشه مذاب موجود است، که تصاویر آنها در صفحات بعد آمده است.با بررسی این اشیاء اطلاعاتی در مورد روند ساخت شیشه مذاب بدست آمده است. اشیایی مانند کاسه هایی با فرم های پیچیده، جواهرات، و کاشی های تزئینی دیواری که تقریباً در سالهای 1500 ق.م. تا 500 بعد از میلاد ساخته شده است. لیکن بعد از  این تاریخ یعنی 500 بعد از میلاد هیچ اثری  از آنها یافت نشده است. مشخص نیست بعد از این تاریخ چه برسر آن آمد.
 شاید این سئوال را بتوان اینطور پاسخ داد که پس از آن روش شیشه فوتی روش سریع و مطلوب فرم دهی شیشه شد. به نظر می رسد از سالهای 500 بعد از میلاد تا اوائل 1900 عاری از هرگونه اثر شیشه مذاب بوده است. البته باستثنای کارهایی که به روش ذوب شیشه خرده در قالب( Pate de verve ) انجام می شده که در دوره Art   Nouveaou بسیار کاربرد داشته است. آثار <<هنری گراس>>، نمونه خوبی از این روش در سالهای 1880 تا 1920 بوده است. هنرمندان شیشه فوتی در دوره های اولیه از بعضی تکنیک های شیشه مذاب نیز برای ایجاد طرح روی آثار خود استفاده می کردند با این وجود فعالیت اصلی آنها در جهت بهبود روش فوق برای بازار در حال رشد شیشه بود.
با درنظر گرفتن موارد فوق قابل در ک است که برای احیای دوباره شیشه مذاب زمان طولانی صرف شده است.
 تکنولوژی شیشه بهترین دوران رشد و ترقی خود را در طول دوره رنسانس اروپا و همچنین بعد از آن طی کرد. ولی به دلایلی آنطور که انتظار می رفت ،روش ساخت شیشه مذاب تولد دوباره ای در این دوران طلایی نداشت. در این دوران به این روش کم توجهی یا حتی از آن چشم پوشی شد. در دوران معاصر نیز این روش از رشدی که سایر روشهای فرم دهی شیشه داشته، محروم بوده است.
 هرچند  هزاره اول تاریخ 4 هزارساله شیشه گری از آثار بجامانده غنی بوده است ،ولی بنظر می رسد در 2000 ساله بعدی در این زمینه کار نشده است.« ال. سی.تیفانی» در شاهکارهای خود از این هنر استفاده کرده است. او در اثار خویش از نوارهای با این روش برروی سطوحی که بصورت شیشه فوتی آماده می شد، استفاده می کرد. همچنین از تکه های دمیده شده که وسیله تکنیک Slump به صورت تخت درآمده اند و سطح هایی بافت دار یا نقش دارند، استفاده می کرد.
 از حدود سالهای 1935 لعاب شیشه ای، روش Slump و برحسب اتفاق شیشه مذاب دوباره ظاهر شد.
 در آن دوران انواع مختلفی از شیشه در دسترس بود. از شیشه های جام ارزان قیمت  گرفته تا بطریهای شیشه ای رنگی این روش دوباره فرم دهی شیشه در یک سری گروههای کوچک در نواحی از  آمریکا گسترش پیدا کرد، لیکن در ابتدا درک تکنولوژی شیشه و دانش نحوه استفاده از شیشه در رأس این فعالیت ها نبود.

آثار معاصر
دسترسی به دانش روز و آزادی هنرمندان در  این روش کار، پیشرفت سریعی در آن ایجاد کرده است. هنرمندان امروزه آثاری پویا، پیچیده و نو خلق می کنند.
در سال 1940« مایکل و فرانسیس هیگن» از معدود هنرمندانی بودند که فرم دادن شیشه های تخت و آثار فیوز و لعاب شیشه ای را برای امرار معاش خود برگزیدند.
« کی کینی» در سال 1963 کتابی با عنوان«glass craffs » نوشت که حاصل تجربه های شخصی او در مورد کار با شیشه های تخت و فرم دهی آنها بود. علاقه و ذوق وافر او در مورد کار با شیشه های مذاب و قالب ریزی ، نکات روشنی را برای حرکت شیشه گری در سالهای اولیه دهه 60 آشکار کرد.
هنرمند دیگری که بعنوان یکی از تأثیرگذاران در رشد شیشه مذاب به حساب می آید« هریت اندرسون» بود. در سال 1981 او دوره ای در مورد شیشه نزد« مورتیس هینن» در موسسه تکنولوژی روچستر گذراند که او را به ترک رشته خود یعنی نساجی و جستجو مطالعه در زمینه شیشه گرم و کوره ای ترغیب کرد.
 نتایج آزمایشات بسیار و تحقیقات به دقت ثبت شده در طول سالها او را برای چاپ کتابی به نام <<Kiln Fired glass>> یاری کرد.
 دستیابی به آثار قابل استفاده شیشه فیوز یا لعاب شده همیشه مشکلی برای هنرجویان مبتدی بوده است. آنها برای ساخت و هم جوشی شیشه های رنگی دچار مشکل می شوند و در نتیجه آثار خود را روی شیشه های رنگی محدودی متمرکز می کنند، یا اینکه از لعاب فریت روی شیشه های جام استفاده می  کنند.
 جمع آوری آنینک در سال 1995 باعث رواج دوباره شیشه خانه بندی یا Stained شد. شهرهای مانند دنور، کلورادو تبدیل به مرکزی برای تجارت شیشه های این کار شد، که از پنجره های خانه های قدیمی در سواحل شرقی بدست می آمد. تقاضا برای خرید این نوع کار موجب تولید دوباره طرح های قدیمی، با تکنیک های معاصر و نو در آتلیه ها و کارگاه ها شد.
رشد کارگاهی تولید شیشه خانه بندی بوسیله تولیدات جدید کارخانجات شیشه که با این نوع تولید همآهنگ شد، امکان پذیر گشت و برای اولین بار شیشه به دور از مصارف صنعتی تولید شد. تولید شیشه در انواع مختلف به مقدار کم به کارخانجات اجازه پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان را داد. بازار درحال توسعه و شیشه های جدید محرکی قوی برای هنرمندان این رشته بود.
 شیشه استین مدرن که با تقلید روش های سنتی به حرکت درآمده بود به یک هنر بسیار گسترده تبدیل شد. تکنیک های مختلف قدیمی با اسلوبی معاصر با موفقیت انجام شد. خارج از این تلاش وسیع شاهد شروع دوباره دوره جدید شیشه فیوز هستیم نخستین دوره جدید در تاریخ 2000 ساله فرم دهی شیشه .
« مواد لازم و ابزار»
امروزه هر کسی که بخواهد با تهیه لوازم اصلی فیوز این کار را شروع کند. حتی کسانی که به صورت سرگرمی کارهایی دستی انجام می دهند
می توانند با یک سرمایه گذارری کوچک بروی 4 مورد اصلی کار را شروع کنند. این چهار مورد عبارتند از:
 1- کوره      2- طبقات کوره    3- جداکننده( بتونه)   4- دستکش نسوز
اصلی ترین بخش این فرآیند کوره است این کوره می تواند یک کوره قدیمی سفال یا یک کوره مدرن باشد. تفاوت کوره شیشه و کوره سفال در محل استقرار المنت های آن است. در کوره شیشه، المنت ها در روی سقف یا روی در آن قرار دارند. این نحوه قرارگیری به دلیل پخش مساوی حرارت برروی سطوح شیشه است اما در کوره سفال المنت ها در دیوارهای کوره تعبیه شده این تفاوت در جایگاه المنت ها باعث تفاوت در سیکل حرارتی و شیوه حرارت دادن  نیز می شود.
 مورد مهم بعدی طبقه کوره است که شیشه های موردنظر روی آن قرار می گیرند. این طبقات می توانند جنس های مختلفی داشته باشند. طبقات سفالی یا طبقات سیلیکون کارباید بیشتر مورد استفاده هستند. طبقات سیلیکونی سریعتراز طبقات سفالی سرد می شوند و به همین دلیل باعث توزیع یکسان دما در سطح زیرین وسطح رویی شیشه می شوند.
 مسئله مهم در مورد طبقات صاف و هموار بودن سطح آن است، در عین حال باندازه کافی بایستی برای پذیرش جداکننده زبر باشد. صنعگترانی که قطعات بزرگتر می سازند بنا به نیاز خود از طبقات سبک با عایق بندی مارینیت استفاده می کنند.
  مورد سوم یک جداکننده خوب است.این مسئله بسیار مهم است که از چسبیدن شیشه به سطح طبقه در دماهای بالا جلوگیری شود. بیشتر جداکننده ها در دماهای پائین مانند   بهتر عمل می کنند ولی برخی اوقات به دماهای بالاتر مثلاً 926 تا 565 c نیز می رسد که در این دما بیشتر جداکننده ها عمل نکرده و به شیشه می چسبند و این مسأله سبب مات شدن سطح شیشه می شود.
 جداکننده های بسیار خوبی در بازار موجود است مانند hotline  که مخصوص شیشه ساخته شده است .مواد اصلی این جداکننده ها هیدرات آلومینا 40%-60%  و کائولین خالص 40%-60% و کربنات کلسیم با کربن در یک محلول سوسپانسیون مثل صمغ و بنتونیت است.
این جداکننده ها به علت دارا بودن حالت سوسپانسیون مخلوط کردن آن راحت تر و سریعتر است و دیرتر ته نشین می شود. این مسئله باعث پوشش یکسان سطح می شود. به عبارت دیگر یک جداکننده باید به صورت خیس ومرطوب  روی سطح طبقه استفاده شود نه به صورت گرد. این کار باعث صدمه به سطح کار می شود.
 چهارمین بخش مهم دستکش ها هستند. دستکش های نسوز بخش بسیار مهم و ضروری این کار بحساب میآید. زیرا بدون دستکش بخش مهمی از زمان شما صرف درمان سوختگی های درجه سه خواهد شد.
سایر موارد مورد استفاده:
 علاوه بر مواردی که گفته شد موارد دیگری هستند که به اینکار ابعاد خلاقانه می دهند مانند لعاب ،ورق فیبری، مینا( لعاب فلزی)، لاستر
لعاب ازشیشه های خردشده با دمای ذوب پائین( با سرب یا بدون سرب) ساخته شده است برای مصرف لعاب از روغن مخصوص چاپ و اسپری استفاده می شود. وسیله و نحوه استفاده از لعاب در نتیجه کار تأثیر مستقیم دارد.
ضریب انبساط، دمای پخت، ماندگاری شیمیایی، فاکتورهایی هستند که در فرمول لعاب لحاظ شده اند. مواردی که برای انتخاب لعاب باید در نظر گرفته شود عبارتند از: غلظت لعاب، زمان خشک شدن و چسبندگی.
 هنرمندان دلایل خوبی برای استفاده از لعاب روی شیشه دارند. با این کار نیازی به تمیزکردن بسیار دقیق قبل از پخت نیست ،از بلوری شدن جلوگیری می کند و آثار بد اثر انگشت روی شیشه را نیز از بین می برد. ضمناً برای آن دسته از شیشه هایی که بعد از پخت درخشش خود را از دست می دهند باعث درخشش بعد از پخت می شود. مهمتر از همه اینکه در صورت کنترل صحیح لعاب امکان طراحی بوجود می آید.
 بعنوان مثال وقتی لعاب روی شیشه هایی که حالت رنگین کمانی ( هفت رنگ) دارند استفاده می شود. این حالت شیشه از بین می رود. چنانچه بخواهیم این حالت رنگین کمانی جزئی از طرح باشد می توان قبل از پخت و قبل از اعمال لعاب، سطح شیشه را در مناطق موردنظر با یک لایه شیشه شفاف  پوشاند.
تغییر رنگ شیشه با استفاده از لعاب های سربی بعنوان یک تکنیک یا روش امکان پذیر است. سرب مخصوصاً روی رنگهای سلینم تأثیر گذاشته و قرمز را به قهوه ای تبدیل می کند. که البته این رنگ  مطلوب نیست ولی به هر حال این مسئله می تواند بعنوان یک روش طراحی و رنگ گذاری استفاده شود. مانند بوجودآوردن دو رنگ از یک رنگ یا بوجود آوردن حالت سایه روشن یا دورگیری طرح .دو عامل مهم در استفاده موفقیت آمیز لعاب سازگاری لعاب با شیشه و روش مناسب لعاب گذاری است با توجه به اینکه لعاب یک لایه بسیار نازک روی شیشه موردنظر است. بایستی سازگاری و تنش آن آزمایش شود. این تست با گذاشتن یک توده از پودر لعاب به قطر1 cm روی دو قطعه شیشه با ضخامت مختلف انجام می شود. پس ازپخت با یک شیب نرمال، تنش آن بوسیله تنش سنج( یا به روشهای دیگر)  تست می شود. شکاف و ورقه ورقه شدن سطح لعاب شواهدی بر ناسازگاری لعاب و شیشه است. روش استفاده مناسب از لعاب یک عامل مهم دیگر در نتیجه گیری مطلوب است. اگر لعاب با روش مناسب اجرا نشود ممکن است نتایج ناامید کننده ای داشته باشد لعاب را می توان هم به صورت اسپری و هم به صورت گرد استفاده کرد. معمولاً روش اسپری مطلوب تر و راحت تر است. اسپری لعاب کار سختی است اگرچه اسپری لعاب تفاوتی با اسپری لاک و الکل  یا رنگ ندارد ولی مهارت نیاز دارد. در اسپری کردن ،پوشاندن لبه های کار مسئله مهمی است. در عین حال باید توجه کرد که لعاب روی لبه ها جمع نشود چون در کوره شره کرده و به طبقه کوره می چسبد. بهتر است دهانه اسپری را با زاویه و فاصله مناسب( 15 تا25 cm) به سمت قطعه گرفت و اسپری کرد. بنابراین هریک از عوامل برای حصول نتیجه اهمیت دارند.
 به دلیل وجود متغیرهای زیاد در فرمولاسیون لعاب های فیوز، لعابی به نام اسپری 2A تهیه شده است .این لعاب برای استفاده با هرگونه وسیله اسپری کننده ای مناسب است. به سرعت خشک می شود و روی کار می چسبد.
به عبارت دیگر زمان جابجایی قطعه ،از روی کار کنده نشده و صدمه نمی بیند به این ترتیب به طراح آزادی عمل در طراحی می دهد.

 ورق های فیبر نسوز:
این ورقه ها بیشتر به شکل نواری بریده شده و استفاده می شود. این ورقه ها در کوره روی کار یا زیر کار گذاشته می شود. البته استفاده در سطح زیرین یعنی سطحی که در مجاورت طبقه یا کف کوره قرار دارد بیشتر است. زیرا که بطورکلی این روش برای برجسته کردن سطح شیشه استفاده می شود. وقتی یک لایه نازک از فیبر زیر شیشه موردنظر قرار داده می شود یک سطح بافت دار برجسته روی سطح کار بوجود آورده و بهتر از یک جداکننده بسیار خوب عمل می کند در برخی موارد نیز می شود بعنوان جداکننده ، مستقیماً در کوره استفاده شود. در شکل 72 ورق به شکل حلقوی بریده و جدا شده است .از این روش برای ایجاد اختلاف سطح استفاده شده .
 این ورقها از جنس آلومینا سیلکیای بسیار ریز ساخته شده اند و در فرآیند فرم دهی یک سری الیاف آلی نیز به آن اضافه می شود تا باعث چسبندگی مواد  بشود. اگرچه این الیاف مضر نیستند ولی زمان حرارت دهی در اولین کوره هوای کارگاه باید تهویه شود.
 این ورقهای نسوز بایستی قبل از استفاده یکبار در کوره حرارت داده شوند. به همین دلیل قطعات از قبل بریده  شده فیبر را داخل کوره قرار داده و با دمای بالای  حرارت داده می شود. در زمان حرارت دهی قطعات فیبری سیاه شده و دود غلیظی ایجاد می کنند. بعد از سوختن الیاف ،ورقه  دوباره به رنگ سفید اصلی خود برمی گردد. ورق های فیبر نسوز به رنگ های خاصی از شیشه می چسبند به این منظور به یک برس سیمی برای جداسازی نیاز است.
مینا:
در گذشته برای حل مشکل ناشی از سازگاری بین دو شیشه از رنگهای مختلف مینا برای رنگ آمیزی شیشه استفاده می شد. عموماً مینا روی شیشه برای رنگ آمیزی یا ایجاد بافت استفاده می شود. اغلب مینا را برای رنگ آمیزی و تزئین سطح مس یا دیگر فلزات مورد استفاده قرار می دهند. ولی برخی رنگهای مینایی  نیز مخصوص شیشه ساخته شده است.
 شرکت تامسون اخیراً مینایی با مارک <<Ice Fire>> با درجه انبساطی نزدیک به شیشه مذاب ساخته است. برای دستیابی به یک رنگ درخشان بیشتر رنگهای مینایی با یک عامل زودگداز مانند سرب مخلوط می شوند، که ضریب انبساط بسیار بالایی دارد. این رنگ موقعی که به شیشه می چسبد که شیشه شروع به نرم شدن می کند.( شیشه جام حدوداً 700c  به حالت نرمی می رسد) به هر حال وقتی میناهای زودگداز به شیشه تخت می چسبند، جهت اینکه درجه انبساط آنها با هم تفاوت دارد احتمال ورقه ورقه شدن و کنده شدن دارند. بنابراین میناهایی با در جه انبساط بالا مطلوب ومناسب شیشه هایی با درجه انبساط بالا هستند.
بهتر است این رنگهای مینایی بین دو لایه شیشه قرارداده شود. برای نتایج ثابت و ماندگار بایستی ضریب انبساط مینا با ضریب انبساط شیشه سازگاری داشته باشد.
چگونه مینا با ضریب انبساط شیشه سازگار می شود؟
 در اینجا روشی برای آمیختن میناهای سربی نوع Ice Fire شرکت تامسون برای سازگاری با ضریب انبساط هرگونه شیشه گفته می شود. این نوع مینا با ضریب انبساط شیشه گداخته سازگاری دارد و از طرف دیگر با ضریب انبساط شیشه های رنگی فرق داشته و کمی پائین تر است. اما رنگهای سربی برای استفاده روی فلز ساخته شده اند و ضریب انبساطی بسیار بالاتر از شیشه های رنگی دارد.
 برای یافتن نسبت این لعاب مینایی به رنگهای سربی مقدار یک قاشق چایخوری از یک رنگ  Ice fire  مانند آبی را داخل هاون ریخته و مقدار قاشق چایخوری رنگ سربی آبی اضافه و با دسته هاون مخلوط می شود .مقدار  قاشق چایخوری را جدا کرده و روی یک شیشه تست علامت زده شده قرارداده میشود .این تست برای نسبت 8 به 1 است. یک هشتم قاشق چایخوری دیگر از رنگ آبی سربی به مخلوط اضافه و مخلوط شده و یک هشتم قاشق چایخوری روی همان شیشه تست قرار داده میشود. به همین ترتیب نسبت 8 به 1 تا 4 به 5 درست کرده و روی شیشه قرار داده شده و  تا دمای هم جوشی کامل تا حدی که تمام این توده هموار شودحرارت داده می شود. پس ازسردشدن، تنش آن با تنش سنج سنجیده می شود. مشاهده خواهد شد که هر رنگی یک نسبت مطلوب برای سازگاری با شیشه تست شده دارد.
برای اینکه این رنگ آبی با شیشه های bullseye  سازگار شود ممکن است از رنگهای Ice fire سربی به نسبت 5 به 4 استفاده شود. برای سازگاری مینای سیاه با شیشه bullseye شاید نسبت 7 به 11 احتیاج باشد .ممکن است این نسبت ها برای شیشه های کارخانه های دیگر متفاوت باشد.
 وقتی رنگهای زیادی امتحان شد و نسبت مناسب و صحیح پیدا شد یک پالت از میناها خواهید داشت که با شیشهمورد نظر سازگار است.
مینا در دمای 676 تا 732 c یا در موقعی که تمام سطح حالت خیس و آبکی دارد به دمای مطلوب و کامل رسیده است. بیشتر کارها تا دمای بالاتر یعنی 800 تا 900   cنیاز دارد. ولی به هر حال رنگها به باختن رنگ تمایل نشان می دهند. در فیوز از مینا برای تزئین روی شیشه استفاده می شود. نه برای ساندویچ کردن بین دو لایه شیشه .استفاده از مینا در بین دو شیشه در دمای بالا باعث می شود که اکسیژن آزاد کند و این فرآیند باعث ایجاد حباب در بین دو شیشه می شود.( تقریباً در دمای815 c). نتایج مشخص تر در نتیجه تضاد رنگی بین شیشه و مینا حاصل می شود. مثلاً استفاده از   مینای سفیدروی شیشه مشکی. البته با مقدار زیاد مینا می توان با تضادهای رنگی ضعیف هم کارهای زیبایی بوجود آورد. از مینا  می توان با روش گردپاشی، قطره پاشی یا بوسیله سرنگ یا قلم فلزی یا بوسیله سیلک اسکرین( چاپ) یا روش های قدیمی استفاده کرد.
« فرانسیس هیگن» از روش قطره پاشی که خود ابداع کرده استفاده می کرد.او یک لوله شیشه ای را حرارت داده بعد از دو طرف آن را می کشید. لوله از وسط باریک شده و در آخر می شکند و تبدیل به یک لوله به حالت قطره چکان می شود. درواقع این لوله مانند پی پت عمل می کند. لوله داخل مایع می شود ومایع با سرعت معین با برداشتن انگشت از انتهای پهن آن خارج می شود. این سرعت با غلظت دوغاب و  بزرگی سوراخ قطره چکان تعیین می شود. این روش آزادی عمل هنرمندانه و قدرت کنترل فوق العاده ای به هنرمند برای استفاده از لعاب می دهد.
 « مایکل و فرانسیس هگین» از سال 1942 مینا را روی شیشه جام استفاده کرده اند و در این مورد مبادرت به تولید کارهای تجاری کردند ،که باعث بدست آوردن تجربه های بسیار مفید شده است. آنها یک پالت رنگی بزرگ از مینا روی شیشه از رنگهای اصلی تا تنالیته سوم آن ساختند. میناهایی که آنها استفاده می کردند برای کار روی شیشه های جامی که 30 سال پیش تولید می شد مناسب بود.در20 سال اخیر شیشه جام به روش شناورکردن ساخته می شود. هرچند درجه انبساط شیشه های امروز با شیشه هایی که آنها استفاده می کردند متفاوت است، ولیکن امروزه از نتایج تجربیات آنها می توان با کمی تغییر روی شیشه های فعلی استفاده کرد.
 مسئله مهمتر، یادگیری این روش است که بدانیم چگونه ترکیبات میناهای در دسترس را تست کنیم. میناها می توانند در ترکیب با لعاب ،لاستر یا دانه های درشت فریت یا مهره های شیشه ای استفاده شوند. مینا باید در هاون سائیده و آسیاب شود و روی سطح موردنظر پخش شود. یک سطح هموار با یک قطر یکسان باعث جلوگیری از پوسته شدن و ترک خوردن می شود.
برش شیشه:
در کتاب های زیادی در مورد بریدن شیشه توضیح داده شده ولی در این کتاب فقط به روشهای بریدن شیشه برای استفاده فیوز پرداخته می شود. عموماً بریدن شیشه در این شاخه نیاز به دقت چندانی ندارد. یک هنرمند فیوز می تواند حتی با یک روش بی قاعده از تکه شیشه هایی که پیدا می کند تکه های شیشه شکسته یا تکه های خرد شده برای کار خود استفاده کند. حتی می توان با کمترین مهارت در بریدن شیشه با شیشه بر آثار پیچیده و شگفت آوری خلق کرد.
یک طراحی جالب می تواند با یک شکستن ساده شیشه ایجاد شود به این ترتیب که می توان شیشه را بین چند لایه روزنامه پیچید و با یک جسم سنگین به آن ضربه زد تا خرد شود و پس آن را با دقت روزنامه را باز کرده بدون آنکه ترتیب قطعات خرد شده به هم بخورد، این قطعات خرد شده را روی یک شیشه ساده گذاشته و در کوره حرارت داده می شود.
به وسیله روش موزائیک و جمع آوری قطعات کوچک روی یک قطعه شیشه می توانید طرحهای جالبی بدون نیاز به برش شیشه بوجود آورد. در صورتی که این قطعات به وسیله هاشورهای منظمی که با یک شیشه بر زده می شوند بوجود بیاید کاری که انجام می شود بیشتر شبیه کارهای کاشی و موزائیک می شود.
برش قطعات شیشه فیوز
در بعضی مواقع ممکن است قطعه فیوز شده به دلیل وجود یک ماده خارجی مانند سنگ دچار نقص شود یا اینکه ترک بردارد. در چنین حالتی می توان آن تکه کوچک را برید و جدا کرد و مجدداً قطعه را در کوره تا دمای فیوز حرارت داد. از طرف دیگر اگر قطعه ساخته شده مطلوب نباشد ولی قسمتهایی از آن قابل استفاده باشد ،می توان دور آن قطعه را با شیشه بر خط کشیده و مانند هر شیشه دیگر آن قطعه را بریده و مورد استفاده قرار داد.
باید توجه داشت شیشه هایی که به طور کامل فیوز نشده اند(سطح نامرتب دارند) احتمالاً نامنظم و بی قاعده بریده می شوند. در این گونه موارد بایستی از اره های الماسه استفاده شود.
تهیه و آماده سازی وسایل برای اولین پروژه فیوز هر چند کوچک کار بسیار دقیقی است.
آماده سازی کوره:
 در ابتدا بایستی درب کوره بررسی شود. مشخص شود درز یا روزنه ای برای خروج حرارت وجود ندارد و می تواند کاملاً کوره را پوشش دهد. چنانچه درزی وجود داشت باید به وسیله قطعات سرامیک بردآبندی شود.
اگر کوره دریچه دارد باید اطمینان حاصل کرد که این دریچه کاملاً در جای خود ً قرار می گیرد و جایی  برای خارج شدن حرارت ندارد. از این دریچه عموماً برای بررسی قطعه های داخل کوره استفاده می شود. معمولاً کوره ها تایمر و کلید اتوماتیک دارند و باید براساس بروشور کوره تنظیم و کنترل شوند.
کوره هایی که در اینجا در مورد آنها بحث می شود برای مصارف خانگی طراحی شده اند.
در این نوع کوره ها دمای سطح خارجی کوره به بیش از 100c  درجه نخواهد رسید ولی برای احتیاط بیشتر نباید تا فاصله 40 سانتیمتری کوره هیچ شیء قابل اشتعالی وجود داشته باشد.
در مورد گرماسنج: 
در هنگام آماده سازی کوره یکی از مهمترین بخشهای آن (Pyrometer) گرماسنج است. گرماسنج باید در جایی بسیار محکم در وضعیت عمودی نصب شود و باید مطمئن شد که ضربه ای به آن نمی خورد. گرماسنج ها عموماً با ترموکوپل های خاص و طول سیم خاصی نصب می شوند. در غیر این صورت دمایی که نشان می دهند اشتباه خواهد بود باید بدانیم که سیم قرمز و مشکی با هم عوض نمی شوند. به عبارت دیگر سیم مشکی همیشه + است.
در شاخه ساخت شیشه فیوز روشی برای تنظیم گرماسنج وجود دارد. دراین روش از مخروط 9/0 استفاده می شود. این مخروط در دمای722 c خم می شود.
 دلیل استفاده از این مخروط( ساخت کارخانه ارتون) این است که دمای722 c حد متوسط دمای تنش زدایی(aneal) و ذوب کامل(  fuse) است این مخروط کوچک9/0 داخل یک توده گل رس به حالت ایستاده با یک زاویه بسیار ملایم قرار می گیرد .وقتی که قطعه شیشه داخل کوره قرار داده شد به همراه آن این مخروط داخل کوره و در مقابل دریچه قرار می گیرد. وقتی در اثر گرمای کوره مخروط خم شد ،عقربه های گرماسنج را با پیچ های تنظیم آن باید روی 722 c تنظیم کرد. بیشتر درجه بندی گرماسنج ها بجز بعضی از انواع گران آن به حداقل 25 درجه تقسیم شده بنابراین باید برای تنظیم آن دقت زیادی به خرج داد.
 آماده سازی طبقات کوره:
 کیفیت جداکننده ها، دقت در استفاده از آن و بافت طبقه کوره سه عامل مهم هستند که کیفیت سطح زیرین کار را مشخص می کنند.
تمامی جداکننده ها مخلوطی از رس پخت بالا و آلومینا دیرگداز هستند. در این ترکیبات ذرات رس بعنوان عواملی برای معلق کردن ذرات هیدارت آلومینا در محلول سوسپانسیون عمل می کنند که بعد از استفاده روی سطح طبقه باعث بوجود آمدن یک سطح صاف می شوند. بیشتر جداکننده های دمای بالای موجود در بازاز از چسبیدن شیشه به طبقه کوره جلوگیری می کنند. جداکننده های مخصوصی که برای کار فرموله شده اند حاوی سوسپانسیون هایی هستند که در کوره بهتر نتیجه می دهند. چنانچه هیچ جداکننده ای به سطح طبقه یا قالب زده نشود ،بدلیل اینکه شیشه سریعتر از رس یا مواد سازنده قالب و کوره منقبض می شود در شیشه شکستگی ایجاد خواهد شد. برخی مواد تشکیل دهنده جداکننده ها در دمای بالا از بین می رود و به همین دلیل بعد از هر بار پخت بایستی یک لایه جدید از جداکننده استفاده شود. در روش Slump بالاترین دما 650 تا700C  است به همین دلیل لازم نیست بعد از هر پخت لایه جدیدی از جداکننده به قالب زده شود. زیرا که جداکننده ها خاصیت خود را در این دما از دست نمی دهند.
نحوه استفاده جداکننده های پودری: باید با 5 برابر آب مخلوط شوند.این مخلوط آبداراست و بعد از مدتی ته نشین می شود بخاطر همین بایستی قبل از هر بار مصرف بخوبی هم زده شود.
از هر نوع قلم مو یا اسپری می توان برای اعمال جداکننده ها استفاده کرد. درصورت استفاده از قلم مو بهتر است از قلم موی طبیعی 3 استفاده شود.از قلم موهای مصنوعی( نایلونی) نیز استفاده می شود ولی بخوبی قلم موهای طبیعی نیستند چون تاش های قلم مو روی سطح طبقه مانده و باعث خط دارشدن سطح کار می شود. اما چنانچه این مسئله برای هنرمند به صورت یک تکنیک طراحی مطلوب باشد، موضوع دیگری است.
 برای استفاده از جداکننده های طبقه کوره با کاردک و سمباده تمیز می شود .سپس کف کوره  بوسیله قلم مو ،در یک جهت به جداکننده آغشته می شود. فوراً دوباره جدا کننده به وسیله قلم مو در جهت قائم بر وضعیت قبلی زده می شود. در این مرحله طبقه کوره کمی تیره تر و سطح آن کاملاً خیس می شود. به همین ترتیب یک لایه دیگر اضافه می شود. در این موقع سطح طبقه کاملاً خیس است و رگه های سفید خاکستری در آن دیده می شود.
یک روش دیگر برای زدن جداکننده برروی سطح طبقه پاشیدن گرد روی سطح طبقه به وسیله الک با مش 120 است ولی روش اول ارجحیت دارد.
روش افشاندن نیز یک راه خوب برای اعمال جداکننده ها است ولی در ایراد در این روش وجود دارد. اول: افشاندن( اسپری) میزان کافی پودر روی طبقه. دوم اینکه در هنگام اسپری کردن ذرات آن در هوا معلق شده، یک سطح ناهموار برروی طبقه بوجود می آورند .
بیشترین مشکلات که هنگام آماده سازی طبقه عبارتنداز:
 1- بدلیل کمبود آب لایه بسیار ضخیم می شود.
2- لایه جداکننده قبلی کاملاً پاک نشده در نتیجه سطح آن ناهموارشده.
3- تمیز کاری نشده و مقدار زیادی از جداکننده روی لبه های طبقه باقی مانده و این اضافات در هنگام جاگذاری طبقه در کوره روی قطعات طبقات زیرین ریخته است.
 باید درنظر داشت هیچ جداکننده ای وجود ندارد که باعث شود سطح زیر شیشه مثل سطح روی آن صاف باشد.
نکات مهم :
همیشه این مسئله مطرح بوده که آیا می شود بدون پاک کردن لایه جداکننده قبلی و سمباه زدن، ازهمان لایه قبلی استفاده کرد.
هرچند در برخی موارد این مسئله چندان مهم نیست ولی ممکن است منجر به خرابی کل کار شود در مواقع فوری و فقط زمانی که شیشه های تست در داخل کوره گذاشته می شود می توان با یک سمباده خیلی نرم سطح طبقه را تمیز و صاف ولایه جدید را اضافه کرد.
مسئله دیگر اینکه اگر چنانچه طبقه کوره بعد از اعمال جداکننده کاملاً خشک نشود. مسائلی نظیر حباب زدن و شکستن را در پی خواهد داشت. برای جلوگیری از اتلاف وقت می توان بعد از زدن جداکننده 4 قطعه شیشه بسیار کوچک به اندازه سرچوب کبریت و هم رنگ شیشه زمینه روی طبقه کوره گذاشته و قطعه را در روی این 4 قطعه شیشه قرار داد.
 به این صورت وقتی دمای کوره بالا می رود کم کم قبل از اینکه شیشه نرم شده و روی طبقه بچسبد جداکننده خشک می شود.
 نکته دیگر اینکه برای محافظت از کف کوره در مقابل ریختن شیشه های مذاب چه باید کرد. این مسئله بسیار مهم است. زیرا که اگر شیشه مذاب روی آجرهای عایق کف بریزد می تواند آن را سوراخ کند. و این مسئله بازده کوره را پائین می آورد به این دلیل از یک لایه بسیار ضخیم جداکننده برروی کف کوره استفاده می شود.
چنانچه کف کوره بوسیله الیاف نسوز عایق شده باشد، نباید روی آن از جداکننده استفاده کرد. بلکه در این موارد باید از یک نوع ملات که در ساخت قالبهایی با جنس الیاف نسوز کاربرد دارد ،استفاده کرد. این ملات سطح آن را سخت کرده و از خراب شدن کف کوره بر اثر ریختن شیشه مذاب جلوگیری می کند.
 نکته آخر اینکه در برخی موارد می توان از جداکننده بعنوان یک عامل طراحی استفاده کرد اگر این بتونه به مقدار زیاد روی طبقه اعمال شود هنگامی که هنوز مرطوب است می توان روی آن طراحی کرد که بعداز پخت اثر آن روی سطح زیرین کار دیده خواهد شد. به این منظور بعد از زدن یک لایه جداکننده معمولی ترکیبی از آب و جداکننده به نسبت 1 به 1 ساخته و برروی طبقه اعمال می شود. بوسیله کاردک طرح موردنظر را روی طبقه اجرا، بعد اینکه کاملاًَ خشک شده. شیشه روی آن گذاشته و داخل کوره  قرار می گیرد .باید در نظر داشت هنگام خشک شدن، بتونه ترک های کوچکی می خورد .ولی این ترک ها اثری بر روی کار نمی گذارد.
 سازگاری و آزمایش شیشه ها:
 گردآوری یک مجموعه از شیشه های سازگار هدف هر هنرمندی است که می خواهد در کار خود را پیشرفت کند دستیابی به چنین مجموعه ای از شیشه های سازگار نیازمند ثبت دقیق اطلاعات جریان ساخت و درک روشن از چند مفهوم اصلی و اساسی و مهمتر ازهمه درک آزمایشات مربوط به سازگاری شیشه است.
 فرمول و شیوه ساخت شیشه های رنگی در هر یک از کارخانه های تولیدی متفاوت است. در نتیجه معمولاً شیشه های یک کارخانه با کارخانه دیگر سازگار نیستند وتمامی شیشه های رنگی ساخت یک کارخانه با هم سازگاری دارند. در این کتاب جهت آزمایش از شیشه های رنگی شرکت Bullseye Glass استفاده شده است.
 سازگاری:
به دو شیشه ای سازگار گفته می شود که بتوانند با هم ذوب شوندو پس از اینکه بطور مناسب خنک شدند تنش آنها در حدی نباشد که باعث شکستگی شود. مهم این است که سازگاری در چارچوب صنایع شیشه تعریف شود. برای یک صنعتگر شیشه مهم است که بتواند چند قطعه شیشه رنگی را با هم ذوب کند و محصول بدست آمده در شرایط محیطی نرمال دچار شکست نشود.( شرایط نرمال یعنی مقاومت در محدوده های دمایی مختلف مثلاً دمای داخل ماشین ظرفشوئی تا دمای کنترل شده داخل نمایشگاهها ).این شیشه به هر قصدی که تولید شود دوام آن بستگی به سازگاری شیشه های مصرف شده در آن دارد.
شیشه مانند سایر مواد هنگامی که گرم شود منبسط وهنگامی که سرد شود منقبض می شود.اگر انبساط و انقباضدو قطعه شیشه ای که با هم ذوب می شوند شبیه به هم نباشد تنش های نامطلوبی در شیشه بوجود می آید.( رک P44 )
هرچه تفاوت انبساط و انقباض بیشتر باشد، تنش بیشتر خواهد شد. اگر این تنش خیلی زیاد باشد،دو قطعه شیشه ای که به هم متصل شده اند در هنگام سردشدن شکسته و از هم جدا می شوند. اگر این تنش ها در حد متعادل تری باشند در طول خنک شدن از هم جدا نمی شوند. ولیکن تحمل تغییر دماهای مختلف را ندارند( مانند تغییر دماهای داخل ماشین ظرفشوئی)
تنش های ناسازگاری هر چند کم یا زیاد بوسیله(Annealing ) تنش زدایی از بین نمی رود. تر ک های ناشی از ناسازگاری شیشه ها و ترک های ناشی از تنش زدایی  نادرست ،از همدیگ قابل تشخیص است. ترک های ناشی از عدم سازگاری دو شیشه در حد فاصل و فصل مشترک دو شیشه رنگی بوجود می آید. در صورتی که ا گر دو شیشه سازگاز بطور مناسب تنش زدایی نشده باشد، شکستگی بصورت نامنظم و اتفاقی از مرزهای شیشه رنگی عبور کرده و مرزهای زنگی را قطع خواهد کرد.
ضریب انبساط
 بطورکلی دو شیشه با دو رنگ متفاوت در صورتی با هم سازگار هستند که مانند هم منبسط و منقبض شوند. در این قبیل موارد گفته می شود که دو شیشه ضریب انبساط شبیه به هم دارند. ضریب انبساط عددی است که درصد تغییر طول شیشه را در اثر تغییر دما نشان می دهد. این عدد با اندازه گیری تغییر طول شیشه به نسبت یک درجه سانتیگراد افزایش حرارت تعیین می شود. این عدد یک عدد بسیار کوچک است.( مثلاً 0000090/0) بدلیل آسانتر شدن مقایسع بین دو شیشه از تمامی صفرهای قبل از عدد صرف نظر می شود. بدین ترتیب شیشه ای که مثال زده شد ضریب انبساط 90 خواهد داشت( رک جدول ضرایب انبساط بعضی شیشه های معمولی p44 ).
  یک شیشه با ضریب90 با شیشه های با ضریب 91 تا 89 سازگار است.( یعنی یک رقم بالاتر یا یک رقم پائین تر از ضریب خود شیشه)
ضرایب بالاتر یا پائین تر باعث تنش های فراوان می شوند وقتی دو شیشه که ضرایب آنها بیش از 5 عدد تفاوت دارد با هم ذوب شوند، تنش داخلی آنها بسیار زیاد خواهد بود. بطوریکه از قدرت کشش سطحی شیشه تجاوز کرده و باعث ترک خوردن شیشه می شود.
اعداد ضریب انبساط می تواند به عنوان یک نقطه شروع برای آزمایشات باشد .این اعداد هیچگاه بعنوان اعداد قطعی در نظر گرفته نمی شوند آزمایش های تعیین ضریب انبساط در دمای 0 تا300 cانجام می شود. عموماً شیشه ها در این دما یک روند انبساطی ثابت را نشان می دهد. در هر حال هنگام ذوب دو شیشه مختلف، ضریب انبساط  از دمای 300c  به بالاو تا دمای تغییر فرم به اندازه انبساط در محدوده دماهای پائین تر حائز اهمیت است.
آنچه گفته شد این مسئله را توضیح می دهد که چرا همیشه دو شیشه ای که ضرائب انبساط همسان دارند همیشه با هم سازگار نبوده و بهم نمی چسبند. یک روش مطمئن برای فهمیدن این مسئله این است که دو قطعه شیشه را با هم فیوز کرده حاصل از لحاظ تنش آزمایش شود. در این مورد روش تنش سنجی در توصیه و پیشنهاد می شود. که این روشهای تنش سنجی بعداً توضیح داده خواهد شد.
یک خاصیت فیزیکی دیگر شیشه که در سازگاری شیشه عامل مؤثری است نقطه دمای نرمی آن است. دمای نرمی شیشه حوزه تنش زدایی(Annealing ) را تعیین می کند و در نتیجه نقطه دمای تغییر فرم آن شیشه مشخص می شود.( رک بخش 7 )
بزرگی عدد ضریب انبساط ،مقیاس نسبی از میزان انبساط یک شیشه خاص در اثر حرارت است. هر چقدر عدد بزرگتر باشد ،انبساط شیشه در مقابل حرارت بیشتر خواهد بود. ضریب های کمتر مقاومت بیشتری نسبت به شوک های حرارتی از خود نشان می دهند( مثلاً  یک شیشه با ضریب انبساطی 90می تواند د رمقابل تغییر حرارت های داخل ماشین ظرفشوی مقاومت کند.) شیشه های با ضریب انبساط بالاتر از 100 عموماً در اولین نوسان حرارتی داخل ماشین ظرفشوئی می شکنند. بنابراین دانستن ضرایب انبساطی شیشه ها با توجه به نوع کاربرد حائز اهمیت است.
 آزمایش سازگاری:
برای دستیابی به یک  نتیجه صحیح ثبت دقیق نتایج و رویداها ضروری است به این منظور بایستی شیشه نمونه و ورق شیشه اصلی که نمونه آن بریده شد با یک عدد مشابه علامت زده شود تا از هرگونه اشتباهی جلوگیری کرد. بهتر است برای علامت زدن از قلم هایی که در حرارت بالا از بین نمی روند مانند Alton استفاده  شود.
 روش های مختلفی برای آزمایش سازگاری شیشه های رنگی وجود دارد مانند :1) آزمایش کشش نوارهای شیشه ای 2) تنش سنجی( Stressometer ) 3) تست میله شیشه ای البته روش تنش سنجی نسبت به دو روش دیگر بیشتر توصیه شده است لیکن نباید فراموش کرد که دو روش دیگر اطلاعات مفیدی بدست می دهد.
 روش اول همانطور که در شکل دیده می شود بسیار سریع و بدون نیاز به کوره انجام می شود. اگر چه این روش مسئله ارتباط مستقیم تست را با فرایند ذوب کم می کند. اساس این روش بر این پایه است که اگر نوارهای شیشه ای پس از حرارت دهی از دو طرف کشیده شوند، مانند هم منقبض نمی شوند و نوار دچار خمیدگی می شود ومقدار این خمیدگی معیاری است برای ناسازگاری دو شیشه. در این روش مشخص می شود که ضریب انبساط کدام شیشه بیشتر است(شیشه ای که  داخل خمیدگی قرار دارد.)
در این تست دو نوار شیشه ای روی هم قرار گرفته و روی شعله حرارت داده می شوند. سپس از دو جهت کشیده و به سرعت خنک می شوند. این مسئله باعث می شود که شبیه فرآیند ذوب در کوره نباشد و به همین دلیل زیاد قابل اطمینان نیست.
 این تست باید با دقت کافی انجام شود. که این مهارت در اثر تمرین زیاد بدست می آید. بسیاراهمیت دارد که هنگام کشش، نوار به دور خود نپیچد. باید نوار از دو طرف محکم گرفته و ثابت شود و تا هنگامی که کاملاً سخت نشده، تغییری در حالت آن بوجود نیاید در غیر اینصورت نتایج کار غلط خواهد بود.
 روش دوم یعنی آزمایش بوسیله تنش سنج، قابل اعتمادتر و کم نقص تر است.( شکل 98 تا 155 ). با استفاده از این روش می توان تعداد زیادی شیشه را همزمان در آن واحد ذوب و تست کرد.
 و از آنجائیکه این تست در شرایط دقیقا شبیه به تولید نهایی انجام می شود، قابل اعتمادتر و یک آزمایش دقیق تر است. یک امتیاز دیگر این روش این است که هر تغییر رنگی که ممکن است بدلیل حرارت در شیشه رخ دهد را نیز نشان می دهد.
 نکته قابل توجه در این آزمایش این است که شیشه رنگی باید روی شیشه بی رنگ پایه تست شود و تمامی شیشه ها باید ساخت یک کارخانه باشند.
اگر شیشه ها ساخت Bullseye  باشند، از دستگاهی به نام تنش سنج bullseyas  می توان استفاده کرد. یک شیشه شفاف در کارخانه برای اطمینان از ضریب انبساط آزمایش شده است.( شکل 101).
 در این روش نوارهای شیشه تست روی دستگاه تنش سنج مشاهده و تنش ها بررسی می شود با کمک این وسیله می توان تنش های ناشی از شیشه های ناسازگار یا تنش های ناشی از عملیات نامناسب تنش زدایی را تشخیص داد .
بوسیله روش آزمایش میله شیشه ای می توان تشخیص داد که کدامیک از  شیشه ها بیشتر منبسط می شود.این آزمایش در شرایط یکسان یعنی در یک طبقه از کوره ایکه از همان برنامه زمانی پخت و غیره برخوردار است انجام می شود.)
بوسیله این تست می توان تنش بین دو شیشه رنگی را نیز اندازه گیری کرد. در هر حال تحمل(tolerance )در تست میله کمتراست. بنابراین به اندازه گیری دقیق تری نیازمند است. و باید بوسیله یک( میکرومتر) خمیدگی شیشه اندازه گیری شود.
برای اجرای این آزمایش یک نوار باریک به اندازه5/2در30 از دو ورق شیشه بریده یکی از نوارها را روی دیگری قرار داده و در داخل کوره با شیب نرمال حرارت داده می شود.
 وقتی که دمای این میله ذوب شده به دمای اتاق رسیده، نوار ذوب شده را روی یک سطح کاملاً صاف گذاشته، اگر نوار صاف بدون خمیدگی بود دو شیشه با هم سازگار هستند و اگر خمیدگی داشت مقدار خمیدگی مقدار ناسازگاری را مشخص می کند. خمیدگی باید کمتر از   در طول   و عرض   باشد. برای انجام این تست می توان دو سری شیشه داخل کوره قرار داد. بطوریکه مثلاً یک بار شیشه شماره 1 رو باشد و یک بار زیر و این دو را با هم داخل کوره قرار داد. انجام این کار به این دلیل است که از تأثیر گرما و سرمایی که ممکن است بوسیله طبقه کوره بوجود بیاید جلوگیری کرد. از آنجائیکه عموماً لایه زیرین با سردشدن طبقه کوره خنک می شود و شیشه رویی با خنک شدن هوای داخل کوره سرد می شود به همین دلیل ممکن است دولایه با یک سرعت و روند خنک نشوند و اگر این تفاوت دمایی در محدوده(Anneal ) تنش زدایی باشد باعث یک نوع خمیدگی می شود که ربطی به ضریب انبساط ندارد. برای اطمینان چنانچه یک نوار نمونه از دوشیشه یکسان با هم فیوز می شود. اگر این نوار دچار خمیدگی شد می توان نتیجه گرفت که این تفاوت دمایی وجود دارد...


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله مدل ها و استراتژی های ماتریس با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر با word دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر با word :

تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر:
تکنولژی ذخیره وبازیابی اطلاعات توسط تابش اشعه لیزر یکی از جدید ترین روشهای ذخیره وبازیابی داده هاست.دراین روش باتابش اشعه روی سطح دیسک حفره های میکروسکپی به وجود می آید که وجود یا عدم وجود حفره در یک محل به منزله یک یا صفر است.دیسکهای نوری از یک صفحه فلزی بسیار نازک و درخشان تشکیل شده است که سطح آن با پلاستیک پوشیده شده است.

‌‌‌دیسک فشرده
صفحه های فشرده از سال 1985 به بازار عرضه شد و از آن تاریخ تاکنون تولید و فروش آن با شتاب حیرت انگیزی افزایش یافته است از دیسک فشرده که به سی دی رام نیز مشهود است و دیسک نوری برای ذخیره و بازیابی حجم زیاد اطلاعات استفاده میشود. در ابتدای بهره گیری از این ماده ، اطلاعات ثبت شده روی آن قابل تعویض و پاک شدن نبود و از نوع حافظه ثابت محسوب میشد اما در حال حاضر دیسکهای فشرده ای به بازار آمده است که قابلیت ضبط مجدد را دارا است. دیسک فشرده علاوه بر اطلاعات، دارای نرم افزاری است که چگونگی استفاده از اطلاعات ثبت شده بر روی دیسک را به کامپیوتر فرمان میدهد . برای استفاده از این دیسکها علاوه بر کامپیوتر باید دیسک گردان نیز داشته باشیم. دیسک فشرده یکی از پدیده های تکنولوژی اطلاعات است که به سرعت تکامل یافته و بخصوص در کتابخانه ها و آرشیوها کاربرد زیادی پیدا کرده است.
نظام ذخیره نوری و استفاده از تکنولوژی لیزری این امکان را میسر میسازد که بتوان مقادیر زیادی اطلاعات را بدون نیاز به فضای زیاد ذخیره کرد. از مزیت های این نظام آن است که نسخه های تکثیرشده به طریق لیزر، صرف نظر از دفعات نسخه برداری عیناً شبیه به نسخه اصلی است.

اشکال گوناگونی از نظامهای ذخیره نوری در دسترس است. همچون لیزر ویژن ، دیسکهای صدا، دیسکهای فشرده با حافظه فقط خواندنی و Worm[26], VCD, CDI, CDG, DVI, DVD, CD-Rom, CD-R, D-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R/W, DVD-Video ... که چند مورد از این مواد به اختصار معرفی میکنم.
الف. لیزر ویژن:
دیسکهای معمولاً نقره ای رنگ با 12 اینچ ( 20 سانتی متر) قطر و 4/3 میلی متر ضخامت و سوراخی مرکزی به قطر 35 میلی متر که ظرفیت ذخیره سازی آن بسیار بالاست. امکان ضبط استریو و انتخاب دو زبان متفاوت به لحاظ وجود دو کانال صوتی از ویژگیهای این روش است.
ب. دیسکهای صدا
که برای ضبط و پخش موسیقی متداول است. دیسکهای نقره ای رنگ با قطر 5 اینچ که حداکثر زمان پخش آن تقریباً یک ساعت است و نیز در اندازه کوچکتر با قطر 3 اینچ نیز وجود دارد. در این دیسکها فقط بر روی یک طرف صفحه اطلاعات ذخیره میشود.
ج. دیسکهای فشرده با حافظه فقط خواندنی:
این دیسکها از نظر اندازه و ظاهر مشابه دیسکهای صدا هستند و برای ذخیره اطلاعات و بازیابی آن از طریق کامپیوتر به کار میرود و کاملاً دیجیتالی است. ظرفیت این دیسک در حدود 600 مگابایت اطلاعات و معادل حدود 250 هزار صفحه متن است . ضبط توسط تولید کننده انجام میشود و استفاده کننده نمیتواند در آن تغییری ایجاد کند نوعی از این دیسکها Worm نام دارد . از انواع دیگر دیسکها ویدئو دیسک است که در بخش مواد دیداری توضیح داده شد. از آنجا که دی.وی.دی. گام تکامل بعدی سی.دی رامها است و گنجایش حجم عظیم اطلاعات را دارند به توضیح مفصل این نوع سی.دی ها میپردازیم:
د. DVD
که نام کوتاه و متداول دیسک ویدئویی دیجیتال و یا دیسک چندمنظوره دیجیتال می‌باشد نسل جدید تکنولوژی ذخیره اطلاعات بر روی دیسک نوری بوده و این تکنولوژی قابلیت ذخیره یک فیلم سینمایی بر روی دیسک با کیفیت بالا و صدای عالی و یا ذخیره حجم اطلاعات کامپیوتری بیشتر از CD معمولی را دارد. دی وی.دی. گام تکامل بعدی سی.دی.رامها است و مثل آنها هستند اما اطلاعات زیادی در خود جای میدهند. دی.وی.دی. عنصر اصلی همگرایی تلویزیون و PC است زیرا روشی برای توزیع فیلمها با خصوصیت اضافی همچون زاویه دوربین به انتخاب کاربر و پشتیبانی چندزبانی است هدف تکنولوژی DVD کاربرد تنها یک استاندارد دیجیتال برای امور مختلف در بخش‌های لوازم صوتی و تصویری، کامپیوتر و سینما و موسیقی می‌باشد که در نهایت جایگزین CD صوتی، نوار ویدئو، دیسک لیزری و CD-ROM و نوارهای بازی‌های ویدئویی خواهد شد.DVD از سوی کلیه شرکتهای معتبر الکترونیکی و سازندگان سخت‌افزار کامپیوتری و استودیوهای سینمایی و موسیقی پشتیبانی شده و به همین دلیل موفق‌ترین محصول عرضه شده در بخش الکترونیک مصرفی بوده و به طوری که در کمتر از 4 سال حدود 150 میلیون DVD شامل DVD-ROM و DVD-VIDEO در جهان تولید و عرضه شده است که قابل مقایسه با هیچ دستگاه الکترونیک دیگری از نظر بازاریابی و توفیق در مدت مشابه در بازار نمی‌باشد.DVD از نظر کاربرد و شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها DVD-VIDEO برای ضبط و پخش فیلم‌های سینمایی و DVD-ROM نوع اصلی برای نگهداری داده‌های کامپیوتری می‌باشد. تفاوت این فرمتها مشابه تفاوت CD صوتی و DVD-ROM می‌باشد. از انواع دیگر:
DVD5 (یک طرفه، یک لایه) با گنجایش 7/4 گیگابایت
DVD9 (یک طرفه، دو لایه) با گنجایش 5/8 گیگابایت
DVD10 (دو طرفه، یک لایه) با گنجایش 4/9 گیگابایت
DVD18 (دو طرفه، دو لایه) با گنجایش 17 گیگابایت
امتیازات DVD به طور کلی شامل ظرفیت زیاد، کیفیت بازسازی صدا و تصویر عالی و تنوع کاربرد آن در بخش‌های مختلف صوتی و تصویری و کامپیوتری می‌باشد. مزایای کلی DVD-VIDEO به طور خلاصه به شرح زیر می‌باشد:
ـ بیش از 2 ساعت ویدئو دیجیتال با کیفیت بالا بر روی یک دیسک (در دیسک مخصوص تا 8 ساعت ویدئو با کیفیت بالا و یا 30 ساعت ویدئو با کیفیت VHS)
ـ امکان وجود 8 صدای دیجیتال (برای زبانهای مختلف) هریک شامل 8 باند
ـ امکان وجود 32 زیرنویس بر روی دیسک
ـ امکان نمایش تا 9 زاویه دید مختلف دوربین
ـ امکان دسترسی سریع به هر نقطه از فیلم
ـ قابلیت دوام خوب (بر اثر کارکرد و مرور زمان دیسک کهنه و خراب نمی‌شود)
ـ مصونیت نسبت به میدانهای مغناطیسی و مقاوم نسبت به حرارت
ـ امکان پخش فیلم‌های با صفحه عریض بر روی تلویزیون‌های استاندارد یا عریض (نسبت ابعاد 4 به 3 و 16 به 9)
ـ ابعاد مناسب دیسک برای نگهداری و حمل و نقل، دستگاه پخش قابل حمل و سبک و تکثیر دیسک ارزان

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله احداث و بهره برداری از شبه ابیاری با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A با word دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A با word :

طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A

فصل پنجم
در این فصل ابتدا مدار داخلی و پایه های IC بشماره LM3524D را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس با استفاده از همین IC به طراحی یک رگولاتور نوع Buck برای ولتاژ ورودی 12V به خروجی SV با جریان خروجی 1A می پردازیم و در پایان نیز نتایج آزمایش را بیان خواهیم کرد .

1-5) تراشه ی LM3524D :
این تراشه یکی از محصولات شرکت national semiconductor است که بیشتر برای کاربردهای سوئیچینگ ساخته شده است این تراشه یک موج PWM را تولید می کند که با توجه به مدارات داخلی این تراشه ، می توانیم فرکانس این موج را تنظیم کنیم .
تراشه ی LM3524D یک ورژن بهبود یافته از خانواده ی LM3524 استاندارد است ، که مشخصات آن به طور قابل ملاحظه ای بهبودیافته و پایه هایی نیز برای سازگاری با سریهای موجود دیگر این خانواده ، در این تراشه تعبیه شده است .

ترکیبات جدید بکار رفته در این تراشه ، باعث کاهش مدارهای اضافی خارجی نسبت به سری های قبلی شده است .
این تراشه دارای یک ولتاژ مرجع 5 v با دقت می باشد . در این تراشه دو ترانزیستور وجود دارد که می توانند جریانی تا حد 200 mA را به مدار خارجی بدهند و با این عمل می توان را کاهش داد و ولتاژ شکست را تا حد 60V افزایش داد.

رنج ولتاژ مُد مشترک تقویت کننده خطا می تواند تا حد 55V بالا برود که این عمل نیاز به تقسیم کننده مقاومتی از ولتاژ مرجع 5 v را رفع می کند .
در این تراشه ، خط بایاس مدار از پایه shut-down ایزوله شده است و این از تقویت پالس اسیلاتور و فرکانس از توزیع شدن بوسیله ی shut-down جلوگیری می کند و همچنین در فرکانسهای بالا ( حدود 300KHz ) ماکزیمم Duty Cycle در خروجی تا حد 44% در مقایسه با ماکزیمم 35% ، Duty Cycle دیگر خانواده LM3524 ها ، بهبود یافته است .

در حقیقت LM3524D ، از طریق پایه 3 می تواند بطور خروجی سنکرون شود و همچنین یک مدار لَچ به تراشه اضافه شده است تا که مقدار پالس در پریود حتی در محیطهای نویزی تغییر نکند و ثابت بماند .

در تراشه ی LM3524D موقع ای که یک حالت shut-down اتفاق می افتد حالت فلیپ – فلاپ T فقط بعد از کلاک پالس اول که به آن برسد تغییر خواهد کرد و این طرح از دو برابر شدن خروجی در یک لحظه جلوگیری می کند و این عمل کاهش قابل ملاحظه ای در اشباع هسته در طرحهای پوش – پول ایجاد می کند .
اگر مطالب گفته شده فوق را بطور مختصر بیان نماییم ، می توان گفت که LM3524D دارای ویژگیهای زیر می باشد :
1 بطور کلی قابل استفاده با خانواده LM3524 استاندارد .

2 دارای رگولاتور ولتاژ درونی 5 V با دقت با shut-down حرارتی .
3 جریان خروجی DC تا حد 200mA.
4. رنج ورودی مُد مشترک پهن برای تقویت کننده خطا .
5 یک پالس در پریود (جلوگیری از نویز) .

6 بهبود ماکزیمم Duty Cycle در فرکانسهای بالا .
7 جلوگیری از Double Pulse .
8. سنکرون شدن از طریق پایه 3 تراشه .

1-1-5) شکل ظاهری و دیاگرام اتصال LM3524D :
همانگونه که در شکل (1-5) نشان داده شده است ، تراشه LM3524D ، مستطیل شکل و دارای 16 پایه جهت اتصال می باشد در زیر عملکرد پایه های این IC را بوطر مختصر بررسی می کنیم :

شکل 1-5 : دیاگرام اتصالات LM3S24D
پایه ی شماره 1 : پایه غیر معکوس کننده تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی که به ولتاژ مرجع وصل می شوند ضریبی (کوچکتر از یک) را به این پایه می آورند .

پایه ی شماره 2 : پایه معکوس کننده تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی یک مسیر بند ولتاژ خروجی را ایجاد می کند و البته این شبکه مقاومتی نیز مقدار ولتاژ خروجی را تعیین می کنند .

پایه ی شماره 3 : برای سنکرون کردن این تراشه با تراشه های خانواده LM3524 و دنیای خارج .
پایه های شماره 4 و 5 : این پایه ها وظیفه محدود کردن جریان خروجی را بر عهده دارند تا جریان از حد خاصی تجاوز نکند و بین این دو پایه مثبت و منفی ، ولتاژی حدود 200mV وجود دارد که با استفاده از رابطه ی می توان با انتخاب مقدار R ، مقدار جریان خروجی ماکزیمم را تعیین کرد .
پایه ی شماره 6 و 7 : این پایه ها وظیفه ی تنظیم فرکانس موج ramp ایجاد شده برای اسیلاتور را برعهده دارند ، که پایه ی 6 به یک مقاومت ( ) و پایه 7 نیز به یک خازن ( ) متصل می شود .

پایه ی شماره 8 : این پایه زمین مدار می باشد .
پایه ی شماره 9 : پایه جبرانسازی می باشد که وظیفه این پایه ، ثابت نگهداشتن مقدار ولتاژ خروجی در برابر تغییرات در ولتاژ ورودی می باشد و همچنین تغییرات نرم در خروجی تقویت کننده خطا .

پایه ی شماره 10 : پایه ی shut-down تراشه می باشد و وظیفه آن خاموش کردن سوئیچ خروجی در مواقع اضطراری است و اگر یک سیگنال high به آن وصل کنیم در این حالت ترانزیستور اشباع می شود .

پایه ی شماره 11 و 14 : پایه های امیتر ترانزیستورهای قدرت داخلی تراشه هستند که در حالتی که به ترانزیستور بیرونی برای افزایش جریان خروجی احتیاج نداشته باشیم به فیلتر خروجی وصل می شود .

پایه ی شماره 12 و 13 : پایه های کلکتور ترانزیستورهای داخلی تراشه اند و از طریق این پایه ها ، IC به فیلتر خروجی وصل می شود (ترانزیستورها بصورت یکی در میان ، در مدار عمل می کنند ) البته اگر ترانزیستور اضافی در مدار داشته باشیم .
پایه ی شماره 15 : پایه ی ولتاژ ورودی است یعنی از طریق این پایه ولتاژ ورودی به تراشه و مدار رگولاتور اعمال می شود .
پایه ی شماره 16 : پایه ی ولتاژ مرجع است که یک رگولاتور ولتاژ ورودی می باشد و از طریق این پایه ما می توانیم کسری از ولتاژ را به پایه ی غیر معکوس کننده تقویت کننده خطا برده و سپس مقدار ولتاژ خروجی را تعیین کنیم .

 

2-1-5) مدار داخلی تراشه ی LM3524D :
همانگونه که در شکل (2-5) نشان داده شده است ، مدار داخلی تراشه ی LM3524D از بخشهای زیر تشکیل شده است که عبارتند از :
1 رگولاتور ولتاژ درونی
2 اسیلاتور
3 تقویت کننده خطا
4 محدود کننده جریان
5 بخش خروجی
6 جبرانسازی

شکل 2-5 : بلوک دیاگرام LM3S24D
حال بخشهای فوق را بررسی می کنیم .
1 رگولاتور ولتاژ درونی :
LM3524D دارای یک رگولاتور حفاظت شده در برابر اتصال کوتاه 5V/50mA می باشد .
این رگولاتور تغذیه تمام مدارهای داخلی تراشه را تأمین می کند و می تواند به عنوان یک مرجع خروجی در نظر گرفته شود .
برای ولتاژ ورودی کمتر از 8V ، خروجی 5V باید اتصال کوتاه شود با پایه ی 15 ، ، که رگولاتور 5V را از کار بیندازد .
با این پایه های اتصال کوتاه شده ؛ ولتاژ ورودی باید محدود شود به یک مقدار ماکزیمم در حدود 6V . اگر ولتاژ ورودی بین 6V تا 8V باشد ؛ در این حالت از یک پیش رگولاتور که در شکل (3-5) نشان داده شده است باید استفاده کنیم .

شکل 3-5 : پیش رگولاتور برای LM3S24D
2. اسیلاتور :
LM3524D دارای یک اسیلاتور on-board است ، که فرکانس آن بوسیله یک مقاومت و یک خازن ، سِت می شود . در شکل (4-5) نموداری از و برحسب فرکانس اسیلاتور نشان داده شده است .
خروجی اسیلاتور سیگنالهایی برای تریگر کردن یک فلیپ – فلاپ درونی ایجاد می کند و یک پالس ساده برای خاموش کردن هر دو خروجی در مدت هدایت برای مراقبت کردن از اینکه زیاد گرم نشوند و ترانزیستورهای خنک شوند .
پهنای پالس ساده ، یا زمان مرده ، بوسیله ی مقدار کنترل می شود که در (5-5) نشان داده شده است .

شکل 4-5 : نمودار برحسب پریود اسیلاتور .

شکل 5-5 : نمودار زمان مرده خروجی برحسب .
محدوده مقدار را می توان بین تا و محدوده ی را می توان بین تا انتخاب کرد .
اگر بخواهیم دو یا بیشتر از دو LM3524D را با یکدیگر سنکرون کنیم ، اینها را از طریق پایه 3 به هم متصل می کنیم و در این حالت همه ی پایه های 7 را به هم وصل می کنیم و آن را به یک خازن ( ) متصل می کنیم و همچنین همه ی پایه های 6 تراشه ها را باز می گذاریم بجزء یکی که آن را به یک متصل می کنیم . این روش بخوبی کار می کند مگر اینکه تعداد تراشه ها بیشتر از 6 عدد باشد .

یک روش دیگری برای سنکرون کردن که برای هر طرح مداری استفاده می شود این است که ، یکی از LM3524D ها را به عنوان سد کرده در نظر بگیریم که دارای سِت شده برای پریود صحیح است . دیگر تراشه های زیرمجموعه باید داشته باشند یک با 10% پریود طولانی تر نسبت به تراشه ی اصلی . در این حالت همه ی پایه های 3 را به هم ، برای اینکه تراشه ی اصلی بطور کامل همه ی تراشه های زیرمجموعه را بتواند ریست کند .

اسیلاتور ممکن است با یک منبع کلاک بیرونی بوسیله ی قراردادن فرکانس اسیلاتور درونی با 10% کمتر کلاک بیرونی و دریوا کردن پایه 3 با یک قطار پالس (تقریباً 3V ) از کلاک سنکرون شود . البته پهنای پالس باید بزرگتر از برای اطمینان از سنکرون شدن کامل باشد .

تقویت کننده خطا ، یک ورودی است و تقویت کننده هدایت گرما است . گین این تقویت کننده ، 86dB است که با هر کدام از دو روش بارگیری خروجی یا فیدبک ست شده است . این بارگیری خروجی می تواند با هرکدام از دو ترکیب صرفاً مقاومتی یا یک ترکیب مقاومتی و ترکیبات غیرفعال انجام می شود .
یک نموداری از گین تقویت کننده برحسب مقاومت بار خروجی در شکل (6-5) نشان داده شده است .

شکل 6-5 : نمودار گین ولتاژ برحسب فرکانس .
خروجی یا ورودی تقویت کننده برای مدولاتور پهنای پالس را می توان در نظر نگرفت چون که امپدانس خروجی خیلی بالاست ( ) و این یعنی اینکه یک ولتاژ DC بر روی پایه 9 می آید که تقویت کننده خطا را در نظر نمی گیریم و در این حالت توسط پایه ی 9 ما یک Duty Cycle دقیق را برای خروجیها خواهیم داشت (Duty Cycle تابعی از ولتاژ DC پایه 9 می باشد ) . می توان بعنوان مثال به یک کنترل سرعت موتور غیر رگوله جایی که یک ولتاژ متغیر بر روی پایه ی 9 برای کنترل سرعت موتور تأمین می شود اشاره کرد .

نموداری از Duty Cycle خروجی برحسب ولتاژ روی پایه ی 9 در شکل (7-5) نشان داده شده است .

شکل 7-5 : نمودار Duty Cycle خروجی برحسب ولتاژ پین 9 .
Duty Cycle ، از نسبت زمان روشن بودن به کل پریود محاسبه می شود .
4 محدود کردن جریان :
بین پایه های در تراشه ی LM3524D ولتاژ حس کننده محدود کننده جریان وجود دارد که معمولاً برابر 200mV است و می توان از این طریق جریان خروجی را محدود کرد .
در بیشتر کاربردها ، ولتاژ حس کننده محدود جریان از طریق یک مقاومت حس کننده تولید می شود و می توان با استفاده از این مقاومت جریان را در خاصی محدود کرد .
دقت این اندازه گیری به دقت مقاومت حس کننده و جریان افست کوچک (به طور نمونه ) جاری شونده از به بستگی دارد .
این نکته را هم متذکر شویم که افزایش ولتاژ حس کننده در حدود تقریباً 5% ، تأثیری در مقدار Duty Cycle خروجی ندارد .
5 بخش خروجی :
در این بخش ترانزیستورهای NDN ، همراه راه اندازهای آنها وجود دارند که جریان ماکزیمم خروجی ترانزیستور 200mA است .
در این ترانزیستورها ورودی و خروجی با هم اختلاف فاز دارند و ترانزیستورها کلکتور و امیتر باز هستند که در شکل (8-5) نیز این بخش نشان داده شده است . در این تراشه ما پالسهای کوچک در خروجی اسیلاتور (Dead – Time) داریم تا هر دو ترانزیستور با هم روشن شوند .

شکل 8-5 : بخش خروجی LM3S24D .


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
تحقیق جنگ ژاپن با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل نوجوانان با word دارای 100 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل نوجوانان با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

خلاصه

انسان با توجه به پیچیدگی‌ها و دشواری‌های زندگی جهت رسیدن به رشد و پیشرفت در جنبه‌های گوناگون می‌‌بایست از توانایی لازم و کافی جهت مقابله با موقعیتهای دشوار زندگی و همچنین فراهم نمودن شرایط مناسب به منظور پیشرفت همه جانبه برخوردار باشد. بنابراین افراد موفق، تکامل یافته و دارای سلامت روانی کسانی هستند که توانایی و مهارت کافی را در برخورد با شرایط گوناگون زندگی دارند و همواره در صدد تغییر موقعیت خویش در جهت رشد و تکمیل هستند. این ویژگی‌ها نشانگر برخورداری اینگونه افراد از مهارتهای زندگی می‌باشد. در حال که افراد ناموفق و کسانی که به رشد و پیشرفت متعادل در جنبه‌های گوناگون زندگی دست نیافته‌اند از سلامت روانی کمتری برخوردارند و همچنین توانایی حل مؤثر مشکلات و مسائل زندگی را ندارند می‌توان گفت که فاقد مهارتهای زندگی کافی هستند. بدین ترتیب برخورداری از مهارتهای زندگی و به کارگیری آن جهت دستیابی به رشد و کمال می‌تواند بسیاری از مشکلات،‌ ناکامی‌ها و ناهنجاری‌ها را رفع نماید و در عوض یک زندگی با نشاط، پرتلاش، رو به پیشرفت و کمال،‌ مفید و سازنده را به ارمغان آورد و چه بهتر است که کسب این مهارتها از دوران نوجوانی آغاز گردد. با توجه به اینکه تحقیقات بسیاری موضوع فوق را مورد تأیید قرار داده‌اند و همچنین باور و اعتقاد پژوهشگر به اینکه لازمه موفقیت و تکامل همه جانبه در زندگی، برخورداری از سلامت روانی و آگاهی از شیوه صحیح و مناسب زندگی و در نتیجه سبک زندگی سالم می‌باشد، به همین جهت،‌ پژوهش حاضر به بررسی تأثیر آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل  نوجوانان پرداخته است.
 


فهرست منابع فارسی

1- احمدی زاده، محمد جواد (1373)، «بررسی اثر بخشی آموزش مهارت حل مسأله بر برخی از ویژگی‌های شخصیتی نوجوانان تحت پوشش مراکز شبانه‌روزی بهزیستی» پایان نامه ارشد: روان‌شناسی تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی.
2-  استورا، اچ. ب (1991). تنیدگی یا استرس. ترجمه: دادستان، پریرخ (1377). چاپ اول تهران. انتشارات رشد.
3-  اسماعیلی ، محمد (1380) . «بررسی اثر آموزش درس مهارتهای زندگی در تعامل با شیوه‌های فرزند پروری بر عزت نفس دانش‌آموزان استان اردبیل». فصلنامه پیام مشاور. سال سوم. شماره 6. انتشارات ورای دانش.
4- امین یزدی، امیر؛ صالحی فدردی، جواد (1378). «بررسی رابطه سبک اسنادی با استرس ادراک شده.» مجله علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه فردوسی مشهد. سال اول. شماره 2.
5- بیابانگرد ، اسماعیل (1378). روشهای افزایش عزت نفس در کودکان و نوجوانان. چاپ پنجم ، تهران، انتشارات انجمن اولیاء و مربیان.
6- بیان زاده ، سید اکبر؛ زمانی منفرد، افشین؛ حیدری پهلویان، احمد و همکاران (1378). «بررسی وضعیت سلامت روانی کارکنان یک مجتمع صنعتی»، فصلنامه اندیشه و رفتار . سال چهارم. شماره 4.
7- پاپیری، امید علی (1376). «بررسی اثربخشی روش آموزش مهارتهای گروهی حل مسأله در درمان نوجوانان اقدام کنتده به خودکشی در ایلام .» پایان نامه ارشد: روانشناسی بالینی. دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران. انیستیتو روانپزشکی تهران.
8- حسینی، سید ابوالقاسم (1378). «مفاهیم و اهداف بهداشت روانی». فصلنامه علمی – پژوهشی اصول بهداشت روانی. سال اول . شماره اول.
9- سازمان بهداشت جهانی، برنامه آموزش مهارتهای زندگی. ترجمه: نوری قاسم آبادی، ربابه؛ محمدخانی، پروانه (1377). تهران، واحد بهداشت روان و پیشگیری از سوء مصرف مواد سازمان بهداشت جهانی.
10- شریفی، غلامرضا (1372). «بررسی اثر بخشی روش آموزش مهارت حل مسأله در درمان علائم افسردگی نوجوانان شاهد.» پایان نامه ارشد: روانشناسی. دانشگاه علوم پزشکی ایران، انیستیتو روانپزشکی تهران
11- طارمیان، فرهاد؛ ماهجویی، ماهیار؛ فتحی، طاهر (1378). مهارتهای زندگی. چاپ دوم. تهران. انتشارات تربیت.
12- فراهانی، محمد تقی؛ کوپر، ام. جین، پی (1374). «مکان کنترل یک بعدی است یا چند بعدی، داده‌هایی بر اساس ترجمه‌های فارسی مقیاسL-E راتر و مقیاس‌های P,I و C لونسون». پژوهشهای روانشناختی. دوره 3، شماره 3 و 4.
13- قاسمی، طاهره (1375)، «بررسی ارتباط بین منبع کنترل و شیوه‌های مقابله و نیمرخهای روانی دختران در نظام جدید آموزش و پرورش در شهر تهران». پایان نامه ارشد: روانشناسی، دانشگاه الزهرا (س).
14- کلینکه، ال. کریس. مهارتهای زندگی . ترجمه: محمد خانی، شهرام (1380) چاپ اول،  جلد 1 تهران. انتشارات سپند هنر.
15- گنجی، حمزه (1379). بهداشت روانی. چاپ سوم، تهران. انتشارات ارسباران.
16- میرهاشمیان، حمیرا (1377). «تأثیر اعتقادات مذهبی در شکل‌گیری منبع کنترل و نیمرخ روانی دانشجویان دانشگاههای تهران». پایان نامه ارشد: روانشناسی. دانشگاه الزهرا (س).
17- نجفی، فرحناز (1379). «بررسی و مقایسه میزان عزت بدنی و اضطراب دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به عنوان یک دانشگاه تک جنسیتی با دانشجویان دختر دانشگاههای مختلط دولتی». پایان نامه ارشد: روان شناسی. دانشگاه الزهرا (س).
18- هارجی، اون؛ ساندرز، کریستین؛ دیکسون، دیوید. مهارتهای ارتباطی در ارتباطات میان فردی. ترجمه بیگی، خشایار؛ فیروز بخت، مهرداد (1377). چاپ اول تهران. انتشارات رشد.
19- هانتر- گبوی، کارول، راهنمای آموزش زندگی. بازنویسی و تنظیم: قاسم زاده، فاطمه . ترجمه: عبدالله زاده، نگین (1378). صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف).
 

References

1.    Albertyn. R.M. ;Kapp. C.A’ Gr0enewald. C.J.(2001). “Patterns of empowerment in individuals through the course of a Life Skills programme in … “Journal of studies in the education of adults. 33 (2). 21 – 180.
2.    Benard. B; Fafoglia. B. (1991). “Effective substance abuse prevention school social workers as catalysts for change”. Journal of social work in education. 13 (2). 15-20.
3.    Botvin. G.J. ; Mihalie. S.F; Grotpeter. J.K. (1998). “History and description of life skills training”. Blue prints for violence prevention, Book five: Life Skills training. Boulder, co: center for the study and prevention of drug abuse.
4.    Botvin. G.J.:Kantor. L.W.(2000).”Preventing alcohol and tabacco use through life skills training”. Jouranal of Alcohol research & health, 24 (4), 8-250.
5.    Botvin. G.J. (2001). www. Google. Com.
6.    Breton. J.J.(1999). “Complementary development of prevention and mental health promotion programs for canadian children based on contemporary scientific paradigms”. Canadian. Journal of psychiatry. 44(3), 7 227.
7.    Cassidy. T. (2000). “Stress, Healthiness and health behaviors: an  exploration of the  role of life events, daily hassles, cognitive appraisal and the coping process”. Journal of counseling psychology Quarterly. 13 (3). 19-293.
8.    Collins. M.E.; Mowbray. C.T. (1999). “Measuring coping strategies in an educational intervention for individuals with psychiatric… “Journal Health & social Work. 24 (4). 12-279.
9.    Darden. C. A.; “Ginter. E. J. (1996). “life skills development scale-adolescence form”Journal of  mental health counseling 18 (2). 22- 142.
10.    Ginter. E.J. (1999).” David K. Brooks” contribution to the developmentally based life skills approach”. Journal of Mental health counseling. 21 (3). 12-191.
11.    Heaven. P. C. L. (1996). Adolecent Health, Routledge: International Thomoson Publishing.
12.    Highland. P. (1998). “How does AIDS affect you?” Journal of current health. 25 (4). 11.
13.    Kadish. T. E.; Glaser. B. A.; Calhoun. G. B.; Ginter. E. J. (2001) “identifying the developmental strengths of juvenile offenders: Assessing four life skills. . . “. Journal of Addictions & offender counseling. 21 (2), 11- 85.
14.    Kelley. T. M. (1993). “Neo- cognitive learning theory: implications for prevention and early intervention strategies with . . . “ Journal of Adolescence. 28 (110). 22-439.
15.    kelley. T. M. (2000). “Thought recognition, Locus of control and adolescent well- Being”. Journal of Adolescence.
16.    Klingman. A. (1998). “ psychological education: studying adolescents interests from their own perspective”. Journal of Adolescence. 33 (130). 12- 435.
17.    Kress. J. S. Elias. K. J. (1993). “Substance abuse prevention in special education populatings: Review and recommendations”. Journal of special education. 27 (1). 110- 137.
18.    Mc whirter. B. T. (1999).”Effects of anger management and goal setting”. Journal of current psychology. 18 (2): 15-223.
19.    Moote. Jr. G; smyth. N.J; wodarski. J. (1999). “Social skills traniing with youth in school settings: A review”. Research on social work practice. 9 (4). 39-427.
20.    Nastasia. B. (1998). “A model For mental Health programming in school communities: introduction to the mini- series”. Journal of school psychology review. 27 (2). 10 – 165.
21.    Nelson- Jones- R. (1992). Life skills helping, USA: Books/ cole publishing company.
22.    Nicol. M. M; Robertson, L; Connaughton J. A. (2000). “ Life skills programs for chronic mental illnesses. (cochrane Review)” The cochrane Library. Lssue 2. Oxford: update software. (ISSN 1464- 780 X).
23.    Piccinin. S.; Mccarrey. M. (1998). “impact of situational ligitimacy and assertiveness- related aبررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل نوجوانان با wordiey/ discomforten motivation and . . .  “ Journal of current psychology. 17(1). 18 –75 .
24.    Reeh. H. E. ; Hiebert. B. : et.al. (1998). “Adolscence health: the relationship between health locus of control, beliefs and behaviors”. Journal of Guidance & counseling. 13 (23). 7-23.
25.    Shope. J. T; Copeland. L. A. (1993). “ Assessment of adolescent refusal skills in an alcohol misuse prevention study”. Journal of Health education Quarterly.  20 (3), 18 –373.
26.    Spangenberg. J. J.; Theron. J. C. (1999). “Stress and coping strategies in spouses of depressed patients”. Journal of psychology. 133 (3). 10- 253.
27.    Stanard., R. P. (2000). “ Assessment and treatment of adolescent depression and suicidality”. Jouranl of mantal health counseling. 22 (3). 14-204.
28.    Steptoe. A.; Wardle. J (2001).” A Locus of control and health behavior revised: Amulti- variate analysis of young adults from 18 countries”. British Journal of Psychology, 22 (4), 14-659.
29.    Unger. J. B.; Kipk. M.D.; et. al. (1998). “stress, coping and social support among homeless younth” journal of Adolescence reseach . 13 (2). 24-134.
30.    Vuchinich. S. (1998). Problem solving in families, India. Pvt. Itd Sage publications.
31.    White. J. (2001). “ Mental health concepts and skills. Sk online”. Salem- keizer public schools.
32.    Whitfield. G. W. (1999). “Validatijng school social work: An evaluation of a cognitive – behavioral approach to reduce school violence”. Research on social work practice. 9(4). 28-399.
33.    Wichroski. M. A. (2000). “ Facilitating self- esteem and social supports in a family life skills program”. Journal of women & social work, 15 (2),. 17-277.
34.    World health organization (WHO). (1997). “ The life skills education project. Geneva”. WHO Technical report series. No 870. Vi + 93 Pages.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
تحقیق تفاوت های زن و مرد با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله انتظار چیست منتظر کیست با word دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله انتظار چیست منتظر کیست با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله انتظار چیست منتظر کیست با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله انتظار چیست منتظر کیست با word :

انتظار یک مقوله اعتقادی ـ اجتماعی است و منتظر فردی است که به خاطر اندیشه‌ای که در دل دارد خود را به شناخت و انجام یک سلسله تعهدات ویژه، وظیفه‌دار احساس می‌نماید.
از اینکه انتظار مقوله‌ای اعتقادی است پس باید ریشه در کتاب و سنت داشته باشد و از آنجا که جلوه اجتماعی دارد پس باید راه و رسم آن آموخته شود. آن زمینه‌ ریشه‌ای ـ یعنی تلاش فرهنگی در شناخت ابعاد انتظار ـ و این راه و رسم اجتماعی ـ یعنی تعهد در پیشگاه عمل ـ دو ویژگی عمده‌ای است که شخصیت والای منتظر را شکل می‌دهد گویی منتظر با دو بال اعتقاد و عمل در فضای جامعه پرگشوده، به پرواز در می‌آید و با دو دست اندیشه و کار، در ساختن، بر مبنای باوری درونی افتاده است. به همین مختصر باید روشن شده باشد که چنین انتظاری با عنایت به مفهوم اصیل آن، اساساً و از اصل با خمودی و سستی، بیکارگی و واگذاری مسئولیت، ناآگاهی و گیجی، بهم ریختگی و تنها منتظر ماندن برای آنکه دیگری بیاید و کار را اصلاح کند، بی آنکه او خود نقشی سازنده را عهده‌دار شود، در تضاد و تعارض قطعی است و از آنجا که سازندگی با روح منتظر به هم در آمیخته از اینرو، انتظار، با تخریب به هر صورت و با هر توجیه به ظاهر موجه نمی‌سازد. در این صورت تقسیم انتظار به مثبت و منفی و ترسیم چهره‌ای از منتظر که به جای آبادانی و سازماندهی در کار خرابی و نابسامانی افتاده با تعریف اولیه این دو کلمه هیچگونه سازگاری ندارد و نشانه دور افتادن از مفهوم راستین این واژه‌هاست؛ چرا که بنابر آنچه گفته شد روح انتظار از اصل با گرایشهای منفی در تضاد بوده و عمل منتظر تنها و تنها اصلاح و آبادانی را در جهت تعالی همه ابعاد طلب می‌کند.
پس انتظار در یک کلام یعنی آماده شدن و زمینه‌سازی برای رویارویی با وضعیتی نو و اعلام آمادگی برای پذیرش مسئولیت در شرایط نوینی است که از هر جهت با وضع موجودی که انسان در آن قرار دارد، متفاوت می‌باشد و چنین انتظاری را بحق می‌توان مشحون از اعتراض به اوضاع موجود جوامع و زمینه‌ساز برای اصلاحی بنیانی و تحولی چشمگیر در آن تلقی نمود.
(اللهم انا نرغب الیک فی دوله کریمه تعز بها الاسلام و اهله و تذل بها انفاق و اهله و تجعلنا فیها من الدعا الی طاعتک و القاده الی سبیلک و ترزقنا بها کرامه الدنیا و الاخره)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
تحقیق فیزیولوژی متابولیسم با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله رایگان نقش محرم در پیروزی انقلاب اسلامی با word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رایگان نقش محرم در پیروزی انقلاب اسلامی با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله رایگان نقش محرم در پیروزی انقلاب اسلامی با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رایگان نقش محرم در پیروزی انقلاب اسلامی با word :

ملت ایران در تمامی تحرکات سیاسی فرهنگی خود به نحوی تحت تاثیر پیام عاشورا است و این طبیعی ترین بستر تحولات انقلابی در ایران اسلامی به شمار می آید. نگاهی به تحولات ایران در دوره پهلویها که هر دو به ستیز با اسلام و اقامه شعائر دینی در ایران برخاسته بودند و سرنوشت آن پدر و پسر از یک طرف و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری یک زعیم دینی از سوی دیگر تاثیر مذهب و مولفه های دینی را در تحولات سیاسی اجتماعی ایران آشکار می سازد.

تاریخ معاصر شاهد نقش تعیین کننده محرم در جنبش های اصیل مردمی است که جلوه کامل بروز و ظهور این تاثیر را در انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم؛ مردم نیز با شعارهای خود (همچون نهضت ما حسینی است و رهبر ما خمینی است) به طور شفاف بر این امر تکیه و تاکید داشتند. مقاله حاضر می کوشد تا الهام گیری انقلاب اسلامی از قیام کربلا را به برررسی بنشیند .
قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز محرم سال هجری ماهیتی ضدظلم و استکبار ستیز داشت و بر همین نمط، شیعه و شیعیان نیز در گذر زمان همواره در برابر ظالمان قرار داشته و حکومت های جور را برنتابیده اند. تاریخ معاصر نیز شاهد نقش تعیین کننده محرم در جنبش های اصیل مردمی است که جلوه کامل بروز و ظهور این تاثیر را در انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم؛ مردم نیز با شعارهای خود (همچون نهضت ما حسینی است و رهبر ما خمینی است) به طور شفاف بر این امر تکیه و تاکید داشتند.
مقاله زیر می کوشد تا در حدود مقدورات، الهام گیری انقلاب اسلامی از قیام کربلا را به برررسی بنشیند:
انقلاب اسلامی پدیده ای بی نظیر میان انقلابهای بزرگ دنیا به شمار می آید. عظمت آن و شکوه حضور یکپارچه مردم برای پی ریزی نظامی الهی، پیش بینی تمامی استراتژیست ها و گزارشگران جهانی و منطقه ای را بر هم زد و آنان را مجبور به کرنش در مقابل انقلاب نمود. قطعا یکی از ویژگی های اصلی انقلاب، رنگ و بوی عاشورایی آن بود که در به هم زدن معادلات به نفع نیروهای انقلابی
تاثیری بسزا داشت.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله نحوه ارسال داده ها به شبکه با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس با word دارای 236 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس با word

چکیده 
مقدمه 
فصل اول: کلیات معماری سرویس گرا
1-1) تعاریف اولیه 
1-1-1) سبک معماری مبتنی بر سرویس 
2-1) اهداف تحقیق 
3-1) پیشینه تحقیق 
4-1) روش کار و تحقیق 
5-1) مقایسه ای بر مدلهای توسعه وابسته به معماری 
1-5-1) توسعه مبتنی بر object 
2-5-1) توسعه مبتنی بر مؤلفه 
3-5-1) محاسبات توزیع یافته 
4-5-1) معماری سرویس گرا 
1-4-5-1) توسعه مبتنی بر سرویس 
2-4-5-1) قابلیتهای معماری سرویس گرا 
6-1) مؤلفه های SOA 
7-1) اصول سرویس گرائی
8-1) سرویس گرائی و تشکیلات سازمانی 
1-8-1) لایه های سرویس   
1-1-8-1) لایه سرویس کاربردی 
2-1-8-1) لایه سرویس تجاری 
3-1-8-1) لایه سرویس همنوائی 
2-8-1) سرویسهای Agnostic 
فصل دوم : تحلیل مبتنی بر سرویس
1-2) چرخه حیات معماری سرویس گرا 
2-2) استراتژیهای تحویل SOA 
1-2-2) روش پایین به بالا 
2-2-2) روش بالا به پایین 
3-2-2) روش Meet-In-The-Middle   
3-2) تحلیل سرویس گرا 
1-3-2) اهداف تحلیل سرویس گرا 
2-3-2) پروسه تحلیل سرویس گرا 
فصل سوم : الگوها و اصول طراحی
1-3) نکات قابل توجه طراحی 
1-1-3) مدیریت دانه بندی سرویس و مؤلفه 
2-1-3) طراحی برای قابلیت استفاده مجدد 
3-1-3) طراحی برای قابلیت ترکیب سرویس 
1-3-1-3) اتصال و همبستگی
2-3) رهنمودهای عمومی 
1-2-3) استانداردهای نامگذاری  
2-2-3) طراحی عملیات سرویس به شکلی که ذاتا قابل توسعه باشد 
3-2-3) تعیین متقاضیان مطرح سرویس 
3-3) الگوهای طراحی و انواع معماری 
1-3-3) الگوها 
2-3-3) طراحی بنیادی 
فصل چهارم : راهکار پیشنهادی
1-4) مرحله 1 بازبینی لایه بندی سیستم SOA 
1-1-4) فعالیت 1 مروری بر استراتژیهای لایه بندی 
2-1-4) فعالیت 2 بازبینی لایه بندی فاز تحلیل 
3-1-4) فعالیت 3 معرفی لایه های تخصصی تر 
1-3-1-4) لایه داده 
2-3-1-4) لایه دسترسی سرویس 
3-3-1-4) لایه تعامل  
2-4) مرحله 2 تحلیل تغییرپذیری 
1-2-4) فعالیت 1 شناسایی انواع تغییرپذیری 
2-2-4) فعالیت 2 مدلهای موجود برای تغییرپذیری 
3-2-4) فعالیت 3 گروهبندی و مدلسازی تغییرپذیری 
4-2-4) فعالیت 4 نگاشت نقاط تغییرپذیر 
3-4) مرحله 3 سرویسهای فاز طراحی
1-3-4) فعالیت 1 تعیین سرویسها 
2-3-4) فعالیت 2 جایگاه سرویسهای کنترلی 
4-4) مرحله 4 مروری بر دانه بندی  
1-4-4) فعالیت 1 تکنیک دانه بندی سرویسها و چنددانه ای بودن 
2-4-4) فعالیت 2 متدهای چند دانه ای سرویسها 
5-4) مرحله 5 مدلسازی فرایند  
1-5-4) استفاده از مدلسازی فرایند برای طراحی معماری سرویس گرا  
2-5-4) ابزار مدلسازی فرایند 
3-5-4) فعالیت طراحی فرایند کسب و کار مبتنی بر سرویس 
فصل پنجم : بررسی موردی
1-5) انتخاب بررسی موردی 
1-5) سیستم سفارش کالا 
3-5) تحلیلی بر راهکار پیشنهادی 
فصل ششم : نتیجه گیری و پیشنهادات
1-6) نتیجه گیری 
2-6) پیشنهادات 
مقاله 
پیوستها 
منابع و ماخذ
فهرست منابع فارسی 
فهرست منابع لاتین 
اختصارات 

بخشی از منابع و مراجع پروژه مقاله ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس با word

1- مروری بر RUP و قابلیتهای آن در تولید نرم افزار ، سید علیرضا حجازی،

2- سرویس گرائی و سرویس های وب، مهندس علی روزگار، پائیز

3- مرجع کامل UML: مهندس مهرداد توانا،مهندس عاطفه شیجونی

4- کاربرد UML (تحلیل و طراحی شی گرا): مهندس ابوالفضل لاکدشتی

بخشی از منابع و مراجع پروژه مقاله ارائه روشی برای طراحی مبتنی بر سرویس با word

 [1]          Erl , T. : Service-Oriented Architecture: Concepts, Technology, and Design. August 04,

 [2]          Krafzig, D., Banke, K. and Slama, D.: Enterprise SOA: Service-Oriented Architecture Best Practices. Prentice Hall PTR,

 [3]          Endrei M., et al. Patterns: Service-oriented Architecture and Web Services, Redbook, SG24-6303- 00, April

 [4]          Jrstad, I. , Dustdar, S., Do, V.T. : A Service-Oriented Architecture Framework for Collaborative Services. Enabling Technologies: Infrastructure for Collaborative Enterprise, 2005. 14th IEEE International Workshops on Publication Date: 13-15 June 2005 , pp.121-

 [5]          Emig, C. Weisser, J. Abeck, S.: Development of SOA-based Software Systems – An Evolutionary Programming Approach . Date: February 25 2006 . International Conference on Telecommunications and International Conference on Internet and Web Applications and Services IEEE

 [6]          Chang, S.H. and Kim , S.D. : A Variability Modeling Method for Adaptable Services in Service-Oriented Computing. In the proceedings of the 11th International Conference on Software Product Line, Volume , Issue , 10-14 Sept. 2007 Page(s):261 –

 [7]          Dijkman , R.M. and Dumas, M. : Service-oriented Design: A Multi-viewpoint Approach. International Journal of Cooperative Information Systems 13(4) , 2004, pp. 337-378

 [8]          Vandersluis, K . , The Benefits of a Data Abstraction Layer for SOA ,” Published: June 16, 2008 SOA Magazine Issue XIX

 [9]          Papazoglou, M.P. and van den Heuvel, W.J. “Service-Oriented Design and Development Methodology,” Int’l J. Web Eng. and Technology, vol. 2, no. 4, 2006, pp. 412–442

 [10]      Thomas, O., Leyking, K., Dreifus , F. , “Using Process Models for the Design of Service-Oriented Architectures: Methodology and E-Commerce Case Study, ” In the proceedings of the 41st  IEEE Hawaii International Conference on System Sciences,

 [11]      Service-Oriented Architecture ,Sun Microsystems, Jini Network Technology,chapter

 [12]      Matinlassi, M. , “Comparison of software product line architecture design methods: COPA, FAST, FORM, KobrA and QADA ,”In the proceedings of the 29th International Conference on Software Engineering, IEEE Computer Society, Washington Brussels Tokyo, Scotland, UK, May 26th - 28th  2004 pp. 127 –

[13]      Atkinson, C., et al., Component-based Product Line .Engineering with UML, Addison Wesley,

 [14]      Sinnema, M., et al., “COVAMOF: A Framework for Modeling Variability in Software Product Families,” In the proceedings of the Third Software Product Line Conference (SPLC 2004), Lecture Notes on Computer Science 3154, Boston, MA, USA, August

 [15]      Papazoglou , M.P. and Georgakapoulos, G. : Introduction to the Special Issue about Service-Oriented Computing, CACM, October 2003, 46(10): 24-

[16]      Papazoglou, M.P. : Principles and Foundations of Web Services: A holistic view, Addison-Wesley, to appear

 [17]      Brown , A . , et. al., “SOA Development Using the IBM Rational Software Development Platform: A Practical Guide”, Rational Software, September

 [18]      Pashov, I., Riebisch, M.: Using Feature Modeling for Program Comprehension and Software Architecture Recovery. In: Amendment to Proceedings 10th IEEE Symposium and Workshops on Engineering of Computer-Based Systems (ECBS’03), Huntsville Alabama, USA, April 7-11, 2003. IEEE Computer Society,

 [19]      Streitferdt, D., Riebisch, M., Philippow, I. : Formal Details of Relations in Feature Models. In: Proceedings 10th IEEE Symposium and Workshops on Engineering of Computer-Based Systems (ECBS’03), HuntsvilleAlabama, USA, April 7-11, 2003. IEEE Computer Society Press, 2003. S. 297-

 [20]      Elements of Service-oriented Analysis and Design, developerWorks, June

 [21]      Web Services and Service Oriented Architectures, D. K. Barry, Morgan    Kaufman, San Francisco, CA (2003)

 [22]      Toward an acceptable definition of service. – S. Jones. IEEE Software May/June

 [23]      SOA design: Meet in the middle. Boris Lublinsky. Java Pro, August

 [24]      Güner,S., Service Oriented Architecture,Technical UniversityHamburg-Harburg,    Master Thesis, August

 [25]      Kawamoto K, Lobach D. Proposal for fulfilling strategic objectives of the U.S. roadmap for national action on decision support through a service-oriented architecture leveraging HL7 services. J Am Med Inform Assoc. 2007; 14: 146-

 [26]     Service Oriented Software Engineering in Grid systems. Master’s thesis, University of Bologna, – L. Abeti

 [27]      Erl,T., Introducing SOA Design Patterns master pattern catalog dedicated to SOA. Published: Aug 16, 2008 SOA Magazine

 [28]      Sewell , D. ,Service Oriented Infrastructure Design Patterns ,

 [29]      Wilkes,L.,Veryard,R., Service Oriented Architecture Considerations for Agile Systems , Microsoft Architects Journal Aprile 2004,11-

 [30]      Eeles,P., “Layering Strategies”, Rational Software, TP

 [31]      Abu-Matar , M. , Toward a service-oriented analysis and design methodology for software product ,IBM Developer,

 [32]      Jr, R. H., Kinder, S., Graham , S., IBM’s SOA foundation – an architectural introduction and overview (version 1.0)

 [33]      Service Oriented Architecture What, Why and How , April

 [34]      Patterns: Implementing Self-Service in an SOA Environmen. Redbooks Paper  © Copyright IBM Corp. April

 [35]      Process Modelling and Analysis of Manufacturing Supply Chain Networks Using Object-Oriented Petri Nets. Dong M. and Chen F, F

5-1 مقایسه ای بر مدلهای توسعه وابسته به معماری

در این بخش درزمینه مدلهای مختلف توسعه نرم افزار و سبکهای معماری, بحث شده و با توسعه مبتنی بر سرویس مقایسه می شوند . سپس سبک معماری سرویس گرا با بیان جزئیات و با توجه به مولفه ها , ویژگیها و معماری لایه لایه شرح داده می شود .

1-5-1 توسعه مبتنی بر object

توسعه مبتنی بر object با کپسوله سازی داده و رفتار در یک نوع داده مجازی به نام کلاس از توسعه نرم افزار حمایت می کند . اشیاء از طریق ارسال پیغام با همدیگر ارتباط برقرار می کنند . توسعه مبتنی بر شی با حمایت کافی از پنهان سازی رفتار و داده در اشیاء و کلاسها  ,پیشرفت طراحی نرم افزار را موجب می شود

طراحی مبتنی بر object فاز اساسی در تولید نرم افزار است که موفقیت تجاری در بازار نرم افزار داشته است . طراحی مبتنی بر شی شامل طرح ریزی ساختار نرم افزار , بهبود کیفیت نرم افزار از طریق یافتن کمبودهای ساختار و نمونه سازی سریع از سیستم نرم افزاری می باشد . مزیت مبتنی بر شئ بودن این است که ساختارهای نرم افزار به سادگی به نمونه های واقعی نگاشت می یابند . امروزه تکنولوژی مبتنی بر شیء به طور گسترده ای به کار گرفته می شود و الگوی برجسته ای برای توسعه نرم افزارهای کاربردی می باشد . این تکنولوژی زمانی که با زیرسازی های مولفه ای ترکیب می شود , قابلیت همکاری محیطهای مختلف نرم افزاری را فراهم می کند[24]

 

2-5-1 توسعه مبتنی بر مؤلفه

 مؤلفه ها , ماژولهای نرم افزاری پیچیده ای نسبت به اشیاء هستند و نیازمند برقراری تغییراتی در تفکر سیستمها , فرایندهای نرم افزاری و به کارگیری تکنولوژی می باشند . توسعه مبتنی بر مؤلفه به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سیستمهای با کیفیت تر و پیچیده تر ایجاد کنند به دلیل اینکه متدهای بهتری برای مدیریت پیچیدگیها و وابستگیهای داخل یک کاربرد فراهم می کند . یک مؤلفه نرم افزار به مثابه یک واحد ترکیبی , با وابستگیهای مفهومی صریح  و واسطهایی که مبتنی بر قرارداد هستند تعریف می شود . یک مؤلفه نرم افزاری می تواند به شکل مستقلی گسترش داده شود و این مبحثی است که بوسیله third parties برای ترکیب استفاده می شود

ممکن است که مؤلفه ها برای ایجاد واحدهای بزرگتر مجتمع شوند که این واحد می تواند یک مؤلفه جدید , یک چارچوب مؤلفه ای و یا یک سیستم کامل . مؤلفه ترکیب شده خصوصیات به اشتراک گذاشته شده را از مؤلفه های سازنده کسب می کند که اغلب اجتماع plug-and-play نامیده می شود

مؤلفه های با قابلیت استفاده مجدد بازتاب صحیحی از طراحی نرم افزارهای موثر می باشند . در این معماری یک زمینه طراحی فراهم می شود که در آن مولفه ها ساخته شده و مجددا استفاده می شوند . جنبه مهم دیگر مؤلفه ها این است که توسعه معماری نرم افزار مبتنی بر توصیفات مؤلفه از ساخت مستقل و همزمان اجزاء سیستم حمایت می کند . این ویژگی موجب می شود که بخشهای مستقل سیستم , زیر سیستمهای قابل تست باشند و بتوان سیستم را مابین یک یا چندین تیم توزیع یافته تقسیم کرد

3-5-1 محاسبات توزیع یافته

اگرچه معماری سرویس گرا دلالت مستقیمی به محاسبات توزیع یافته[1] ندارد , اما ناگزیر است که تکنولوژیهای میان افزار موجود و مفاهیم محاسبات توزیع یافته را بهم پیوند دهد . یک معماری سرویس گرای موفق باید به مشکلات رویارویی با تکنولوژیهای میان افزار موجود از طریق حمایت یک راه حل موثر در توسعه برنامه های کاربردی و تکنولوژیهای آتی غلبه کند و این کار از طریق توجه به مفاهیم و تکنولوژیهای قابل حصول انجام می شود

راه حلهای اخیر در محاسبات توزیع یافته به برپایی یک ارتباط مستقیم مابین دو برنامه توزیع یافته بر روی پروتکل فیزیکی شبکه مربوط می شود  . پروتکلهای سطح بالاتر از قبیل SNA ,TCP/IP,IPX واسطهایی فراهم می کنند که تلاش برای پیاده سازی و وابستگی تکنولوژی را کاهش می دهد . نظر به اینکه تکنولوژی محاسبات توزیع یافته تکامل پیدا می کند , ضرورت فراهم نمودن چندین پیاده سازی شبکه ای برای تامین نیازمندیهای کیفیتی سرویس نیز افزایش پیدا می کند . ممکن است این نیازمندیها شامل وقت شناسی در تحویل پیغام , کارایی , توان عملیاتی , قابلیت اطمینان , امنیت و سایر نیازمندیهای غیرکارکردی باشد

دراین نوع توسعه  ,برنامه های کاربردی به طور اساسی در دو نوع سبک ارتباط برقرار می کنند . مکانیزم همزمان و مکانیزم غیر همزمان . اما در حقیقت معمولا چندین نوع متنوع از سبکهای برقراری ارتباط وجود دارد .  از نمونه های محاسبات توزیع یافته می توان به تکنولوژیهای [2]RPC , Distributed object , [3]MOM  اشاره کرد . MOM یک قطعه نرم افزاری است که مابین دو بخش برقرار کننده ارتباط قرار می گیرد و برای ارتباط برنامه های کاربردی مختلف مکانیزمی را فراهم می کند .شکل(1-1)

4-5-1 معماری سرویس گرا

معماری سرویس گرا یک سبک معماری می باشد که متدها و تکنولوژیهایی را به کار می گیرد تا ارتباط پویایی برای تشکیلات فراهم کند و برنامه های کاربردی شرکای مختلف کسب و کار و پلتفورمهای مختلف بتوانند از طریق ارائه سرویسهای عمومی و قابل اعتماد ارتباط برقرار کنند که این سرویسها به عنوان واحدهای اساسی یک برنامه کاربردی استفاده می شوند[24]

معماری سرویس گرا مابین سه واحد وظیفه مند یک مدل تعاملی تعریف می کند شکل (2- 1) . کاربر سرویس با فراهم کننده سرویس ارتباط متقابلی دارد تا سرویسی را که با نیازمندیهای او تطابق دارد از طریق جستجو در رجیستری سرویس پیدا کند

1-4-5-1 توسعه مبتنی بر سرویس

سرویسها در تکامل مولفه ها ایجاد شدند به این معنی که چندین واسط مولفه یک واسط واحدی را برای عملکرد خاصی شکل می دهند . سرویس  ,یک منبع مجرد با توانایی انجام یک وظیفه می باشد . سرویسها پتانسیل بازتاب کارکردهای کسب و کار و همچنین وظائف فنی را دارا می باشند . توسعه مبتنی بر سرویس , توسعه مبتنی بر مولفه را ارتقاء می دهد به شیوه ای که سرویسها شامل توسعه مولفه های توزیع یافته و همکار می باشند که با زبانهای برنامه نویسی مختلفی تحقق می یابند . همچنین مبتنی بر سرویس بودن از ویژگیهایی از قبیل استقلال پلتفورم , اکتشاف پویای سرویسها و سطح بهبود یافته در زمینه ماژولهای کاربردی با قابلیت استفاده مجدد حمایت می کند شکل (3-1)

معماری مبتنی بر سرویس از چندین مرحله و مدلهای معماری عبور کرده است تا اینکه توسعه استقلال پلتفورم و سرویسهای قابل استفاده مجدد را فراهم کند .  هر مدل معماری متد بهتری برای برخورد با مشکلات نرم افزاری نسبت به راه حلهای قبلی ایجاد می کند تا ساختارهای نرم افزاری بهبود یافته ای را در حمایت از نیازمندیهای دنیای واقعی به انجام رساند . تکنولوژی مبتنی بر شی توسعه انعطاف پذیری را نتیجه می دهد که از پنهان سازی منطق کسب وکار از طریق عملکردهای دانه درشت[4] و کلاسها حمایت می کند . به هر حال مزایای محسوس توسعه کاربردهای قوی در پیشبرد مولفه ها و سرویسها حاصل شده است  جدول (1-1)

2-4-5-1 قابلیتهای سبک معماری سرویس گرا

در سبک معماری سرویس گرا (SOA) قابلیتهای کسب و کار در سرویسهای نرم افزاری مستقلی پنهان سازی می شود و این سرویسها از جانب برنامه های کاربردی گوناگونی به کار گرفته می شوند تا نیازمندیهای کسب و کار را برآورده سازند . استفاده از SOA با مزیتهای بسیار مهمی همراه است . نخست اینکه SOA راه حلهای ساده تری برای طراحی و پیاده سازی نرم افزار فراهم می کند . در این سبک معماری, مسائل پیچیده به مسائل کوچکتر که قابلیت مدیریت بیشتری دارند , تجزیه می شوند و از طریق سرویسهای منحصر به فرد اداره می شوند . علاوه بر آن طبیعت جعبه سیاه[5] سرویسها موجب می شود که کاربران از جزئیات پیچیده پیاده سازی که بخش زیرین سرویس است , محافظت شوند . مزیت مهم بعدی, ارتقاء قابلیت استفاده مجدد منابع می باشد . می توان امکانات نرم افزاری راکه درسیستم موروثی[6] موجود است از طریق سرویس در معرض استفاده قرار داد همچنین سرویس ارائه شده می تواند در چندین برنامه کاربردی توسط سرویسهای دیگر استفاده شود . مزیت بعدی آن قابلیت سازگاری با تغییرات کسب و کار و داشتن رفتار چابک و انعطاف پذیر می باشد . نیازمندیهای جدید کسب و کار با استفاده از سرویسهای موجود یا با ایجاد سرویسهای جدید مورد نیاز به انجام می رسند

 در نهایت مزیت مهم SOA به قابلیت آن درزمینه درآمد قابل توجه حاصل از تقلیل هزینه اشاره می کند . این قابلیت, توانایی استفاده مجدد , انعطاف پذیری در مقابل نیازمندیهای جدید , ساده سازی و پیمانه سازی IT را شامل می شودکه در مجموع زمان و هزینه طراحی, پیاده سازی و نگهداری سیستم را کاهش می دهد  [25]. در ادامه به بررسی مولفه های تشکیل دهنده SOA , ویژگیهای این سبک معماری در جهت سرویس گرائی و معماری لایه لایه می پردازیم

 

6-1 مولفه های SOA

از چارچوب پایه ای و نسل اول سرویسهای وب می توان برای پیاده سازی سرویسها تقریبا در هر محیطی استفاده کرد . برای مثال سرویسها می توانند به برنامه های کاربردی سنتی توزیع شده الحاق شوند یا به عنوان پوشاننده به کار روند و منطق سیستمهای موجود را ارائه کنند

چارچوب سرویس وب نه تنها یک مبنای تکنولوژیکی برای برقرار کردن اتصال در اختیار ما قرار می دهد , بلکه یک دید پیمانه ای ایجاد می کند که در نتیجه آن,  منطق خود کار سازی یک عملیات به واحدهای مستقل تقسیم می شود . برای نشان دادن پیمانه ای بودن ذاتی سرویسهای وب بهتر است بخشهای اساسی زیر را از چارچوب جدا کنیم

¨     پیغامهای SOAP

¨     عملیاتها

¨     سرویسهای وب

¨     فعالیتها

سه مورد آخر , واحدهایی از منطق را ارائه می کنند که کار و ارتباط را با استفاده از پیغامهای SOAP انجام می دهند . برای نمایش بهتر دید سرویس گرا, این مولفه ها را با واژه های جدید جایگزین می کنیم

¨     پیام ها

¨     عملیات

¨     سرویس ها

¨     پروسه ها

با مرتبط کردن این بخشها به واحد های منطقی می توان چگونگی ارتباط اجزا فوق در منطق خودکارسازی را توصیف کرد .

¨     پیامها , واحدهایی از ارتباط

¨     عملیات  ,واحدهایی از کار

¨     سرویسها ,  واحدهایی برای پردازش منطق (مجموعه ای از عملیات)

¨     پروسه ها , واحدهایی از منطق خودکارسازی (اجتماع هماهنگی از واحدهای کاری)

در واقع پروسه یک تعریف ایستا از منطق مجتمع سازی می باشد . می توان یک فعالیت را با یک نمونه پروسه مقایسه کرد در حالتی که مجموعه ای از  سرویسها مسیر خاصی را برای تکمیل یک وظیفه طی می کنند . در بخشهای بعدی از واژه فعالیت برای بیان Business process ها استفاده خواهیم کرد .یک پروسه دربردارنده قوانین تجاری می باشد که تعیین می کند چه عملیاتهایی از سرویسها برای تکمیل یک واحد از منطق خودکارسازی مورد نیاز هستند . به عبارت دیگر , یک پروسه قسمت بزرگتری از کار را نشان می دهد و از عملیاتهایی که به سرویسهای مختلفی تعلق دارند و بخشهایی از کار را نشان می دهند تشکیل شده است شکل (5-1)

 با در نظر گرفتن یک راه حل سرویس گرا به عنوان واحدی از منطق خودکارسازی , مشخص می شود که SOA از یک محیط پیچیده تشکیل شده است که از پیمانه ای کردن منطق, درون اجزائی با اندازه های متفاوت حمایت می کند . SOA  ,ویژگیها, رفتارها و روابط خاصی را مابین مولفه ها ایجاد می کند که محیط قابل پیش بینی در حمایت از سرویس گرائی فراهم می کند .شکل (6-1) نحوه ارتباط مابین مولفه ها را نشان می دهد

7-1 اصول سرویس گرائی

 

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله اقلام گیاهی جهت کاشت با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تاریخچه نیشابور با word دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاریخچه نیشابور با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاریخچه نیشابور با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاریخچه نیشابور با word :

شهر نیشابور در گذر زمان نشیب و فراز هایی چند را پشت سر نهاده و سوانح بی شماری را تجربه کرده ، دیگر بار ققنوس وار از دل خاکستر ایام بال گشوده، زندگی نوینی را اغازیده است. نیشابور شهری است خفته در اعماق تاریخ و قرار گرفته بر چهارراه حوادث، شهری پر خاطره و عبرت انگیز و به گفته دکتر اسلامی ندوشن : (( کمتر شهری در سراسر ایران می توان یافت که به نداز نیشابور عبرت انگیز و پرخاطره باشد. شهری پر کوه و نازنینی که روزگار مانند پهلوانان تراژدی بزرگترین عزت ها و بزرگترین خواری ها را بر او ازموده است.)) و به گفته محمد رضا شفیعی کدکنی :(( نیشابور فشرده ای است از ایران بزرگ...)) که تاریخ ان را باید از گوشه و کنار کتاب های کهنه و سفالهای عتیق موز های بیگانه و سنگ قبر های شکسته فراهم اورد .نیشابور در طی دوران گذشته خود به دلیل حضور اسطوره ای و پر حادثه در تاریخ کهن ایران زمین ، داشتن سابقه طولانی و درخشان در فرهنگ و تمدن زبان پارسی ، قرار گرفتن در میر جاده ابریشم و شاهراه ارتباطی خراسان و نیز بخاطر برخورداری از موقعییت ممتاز طبیعی باعث شده تا رنگین کمانی از گنجینه های با ارزش و گردشگری با شهرت ملی و حتی جهانی را در دل خود جا دهد.


موقعییت جغرافیای نیشابور:
شهرستان نیشابور با قرار گرفتن در خراسان رضوی در محدوده ریاضی 58 درجه و8 دقیقه طول جغرافیایی و35 درجه و52 دقیقه عرض شمالی واقع گردیده است . این شهرستان به شکل بیضی در امتداد رشته کوه های بینالود قرار دارد .
این رشته کوه ها که به صورت نواری در جهت شمال غربی- جنوب شرقی شهرستان امتداد یافته ، نشابور را از شهرستان مشهد ، چناران و قوچان جدا می سازد.
وجه تسمه ی نیشابور :
شهری پر اوازه که در ادوار تاریخی گذشته به صور و نام های گوناگونی نظیر (( رئونت، تمام اپار خشتر ، ابر شهر، ابه شهر، ایرانشهر، نوشاپور، نیوشاپور، نیسابور، نیسا فور ، نیسه فور ، نشابور، شاد کاخ و...و نیشابور)) از ان یاد می شده ، که اکنون به نام نیشابور معروف است نام نیشابور در کهن ترین دفتر ایرانی یعنی اوستا به گونه ((رئونت)) امده است که به معنای دارنده ی جلال و شکوه می باشد. این واژه در زبان پهلوی بعدها به گونه ی ((رابومند)) که بعدها احتمالـا به کلمه ((ربوند)) تبدیل شده که اکنون نام دهستانی در بخش مرکزی نیشابور است.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله سیره نبوی معراج با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان دوره راهنمایی با word دارای 64 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان دوره راهنمایی با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان دوره راهنمایی با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان دوره راهنمایی با word :

تحقیق انجام شده در رابطه با راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان دوره راهنمایی ناحیه3 کرج می باشد که با توجه به این مطلب بیان مساله اینکه از چه راهها وشیوه هایی قوه خلاقییت و ابتکار دانش آموزان دوره راهنمایی را رشد و تقویت نماییم.
با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع مورد تحقیق یعنی راههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان و نقش مهم و حیاتی آن در آموزش و پرورش به ویژه در مدارس لازم است که این موضوع مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.
لذا در این راستا برای این تحقیق سوالات زیر مطرح گردیده است.
1) مدیران و معلمان به چه میزان در رشد و پرورش قوه خلاقیت دانش آموزان می توانند تاثیرگذار باشند.
2) انجام فعالیت های گروهی (پژوهی _ ورزشی, .... ) تا چه حد در رشد و تقویت قوه خلاقیت دانش آموزان موثر است؟
3) چه عواملی مانع رشد و پرورش قوه خلاقیت و ابتکار در دانش آموزان می باشند؟
4) چه تفاوتی میان دانش آموزان خلاق در مقایسه با سایر دانش آموزان مشاهده می شود؟

در پایان پس از جمع آوری اطلاعات بدست آمده از پرسشنامه مشخص گردید که مدیران و معلمان نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در رشد و پرورش قوه خلاقیت دانش آموزان می توانند ایفا نمایند.
همچنین نتیجه گیری شد که فعالیت گروهی دانش آموزان (ورزشی_ پژوهشی, .... ) تا حد خیلی زیادی می توانند در رشد و شکوفایی قوه خلاقیت آنان تاثیر گذار باشند
طبق نتایج حاصل از پرسشنامه مشخص شد که عوامل مهمی می توانند باعث و مانع رشد خلاقیت در دانش آموزان شوند که از آن جمله می توان به نداشتن هدف مشخص در زندگی, نداشتن انگیزه در امر یادگیری, دلسرد بودن دانش آموزان,کمروئی دانش آموزان, آشفته بودن افکار دانش آموزان و... اشاره نمود.
در پایان تحقیق نتیجه حاصل شد که دانش آموزان خلاق از لحاظ شخصیتی و عملکرد با سایر دانش آموزان تفاوتهایی دارند که از آن جمله می توان به داشتن روحیه و حس استقلال طلبی_ اعتماد به نفس, مداومت و پشتکار در فعالیت های یادگیری, قدرت تجزیه و تحلیل مسائل مختلف و.... اشاره نمود.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه سی یکم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X